Aktuality 10/02/2019

Ze sociálního světa #2

Druhý souhrn aktualit je tu. Díky němu se dnes dozvíme například o hendikepované plavkyni, novém sociálním automobilu, slepém jezdci a o tom, jak pomáhají nová chráněná bydlení.

Ze světa sociálního podnikání
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Hendikepovaná plavkyně se připravuje na kanál La Manche

Markéta Pechová přišla kvůli vážné nemoci v dětství o nohu. To jí však nezabrání v tom, aby se letos postavila velké výzvě. Hodlá totiž přeplavat známý kanál La Manche. Rozhovor nejen o přípravách, si připravil magazín Týden.

2) V Semilech jezdí nový sociální automobil

Spolek Fokus Semily, získal zcela zdarma sociální automobil, který bude využit pro přepravu duševně nemocných a osob s hendikepem. Jedná se nový vůz Dacia Dokker. Jak se podařilo vozidlo získat a více informací o projektu samotném, zjistíte v tomto článku.

3) Slepý jezdec zajel jeden z nejlepších časů na známé trati

Spousta z nás, zná proslulý televizní pořad Top Gear, který má také svou vlastní trať. Na té se nyní představil slepý doktor Amit Patel, který se posadil za volant cenově dostupného vozu a dokázal něco, v co nedoufal snad nikdo. Jen za pomoci svého instruktora zajel čas, který stačil na neskutečné 9. místo v celém žebříčku. Kompletní informace o této jízdě sepsal web Auto-Mania.

4) Jihomoravský kraj postaví další chráněná bydlení

Chráněné bydlení v Mikulově pomohlo zlepšit životní situaci mnoha lidem s různým mentálním postižením. Proto se také Jihomoravský kraj rozhodl postavit další tři podobná zařízení a díky tomu začlení dalších 36 uživatelů. O této novině informoval redaktor České televize.

5) V Plzni probíhá testování sociálního bydlení

Projekt nazvaný Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni, přináší první růže. Město díky tomuto projektu pomohlo již několika lidem z tíživé situace. Zda se chystá rozšíření, a jaké jsou plány do budoucna, zjistíte v následujícím článku.

6) Díky chráněnému bydlení mají větší samostatnost

Lidé s mentálním postižením, žijící v chráněném bydlení v Lomnici nad Lužnicí, Lišově, Třeboni a Jindřichově Hradci, si pochvalují svá nová obydlí. I když mají nyní mnohem více povinností, jsou rádi za větší samostatnost. Český rozhlas, se proto vydal za těmito obyvateli na zajímavý rozhovor.

Novinky sestavil: Martin Alt