Aktuality 07/02/2024

Ze sociálního světa #196 Radost ze sportu; pozvání do Dobroklubu; cestování vlakem na vozíčku a společnost K srdci klíč

Únorové novinky ze sociálního světa jsou tady. Pozveme vás do Dobroklubu na čaj, do projektu ParaHrátky i na cestu vlakem na vozíčku. Představíme vám společnost K srdci klíč, která pomáhá získat bezpečí a nový začátek sociálně znevýhodněným skupinám.

Český tým mixed-doubles curlingu vozíčkářů Radek Musílek a Žaneta Schmuttermeierová pod vedením trenéra Víta Nekovaříka | Český paralympijský výbor
Český tým mixed-doubles curlingu vozíčkářů Radek Musílek a Žaneta Schmuttermeierová pod vedením trenéra Víta Nekovaříka | Český paralympijský výbor

Radost ze sportu je vždy stejná

Všechny děti se rády hýbou a ty hendikepované nevyjímaje! Aby jejich cesta ke sportu byla co nejjednodušší, pořádá pro ně Český paralympijský výbor sportovní aktivity v rámci svého projektu paralympic/ParaHrátky.cz. Přispět na ně nyní může úplně každý, stačí, když si v prodejnách Albert zakoupí jakýkoliv produkt od společnosti Procter & Gamble a část z jeho ceny zamíří právě na podporu sportovních aktivit hendikepovaných dětí.

Dobroklub: Čaj o „páthé“

Pozvánka na první letošní Dobroklub, který bude provoněný čajem. Nejen, že nějaké ochutnáte, ale dokonce si můžete vyčarovat svůj vlastní. Těší se na vás v ligové kavárně, přesně v pět. Přihlášení najdete na webu liga vozíčkářů/aktuality.cz.

Chystáte se na cestu vlakem na vozíčku?

Česká republika má jednu z nejhustějších železničních sítí na světě. U dopravce České dráhy naleznete on-line objednávku na objednání pomoci osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Pro hladký průběh cesty, včetně všech přestupů, se zajištění cesty objednává nejpozději 24 hodin předem. Při cestách s přestupem je nutné zohlednění v dotčené stanici dostatečnou přestupní dobu. Pokud pojedete do zahraničí nebo je nutné mimořádně zařadit do vlaku vůz se zvedací plošinou, objednává se cesta alespoň 48 hodin předem. Více na webu cd.cz.

Mění osudy lidí

K srdci klíč je nezisková organizace pomáhající lidem v krizových situacích. Nabízí různé sociální služby, včetně azylových domů, nocleháren, domu na půl cesty, nízkoprahových center, terénních programů a mobilní stravy. Poskytuje lidem v nouzi dočasné bydlení, základní potřeby a komplexní pomoc. Jejím cílem je pomáhat lidem překonat kruh chudoby, zvýšit jejich zaměstnatelnost a snižovat rizika. Podpořit je můžete na portále darujme.cz.