Aktuality 08/01/2024

Ze sociálního světa #195 Filmová tvorba pro nevidomé, tanec nezná hendikep, program S-podnik a představíme vám projekt solidární terapie

Novinky ze sociálního světa jsou tady i v roce 2024. I v novém roce pokračuje program S-podnik. Přestavíme vám projekt solidární terapie a projekt dostupnosti filmového média pro nevidomé děti a mladistvé. A opravdu, tanec nezná hendikep.

Aktuálně ze sociálního světa. | zdroj: Studio integrovaného tance Proty boty

1. Bezúročné půjčky pro sociální podniky

Podporovanými oblastmi v programu S-podnik jsou zpracovatelský průmysl, stavebnictví, cestovní ruch, maloobchod a velkoobchod, informační, komunikační a jiné činnosti. Příjem žádostí do programu S-podnik začne na jaře 2024 a je možný na všech pobočkách NRB v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni a Českých Budějovicích. Podmínky podpory, formuláře žádostí, pokyny pro jejich předložení a veškeré další informace budou k dispozici na stránkách programu S-podnik.

2. Filmová tvorba pro nevidomé

Spolek Osvěta vznikl v roce 2017 v Praze na základě předchozí inovativní činnost zakladatelky spolku v oblasti umění pro nevidomé děti a mladistvé. V současné době se spolek věnuje projektu dostupnosti filmového média. Mrkněte na facebook.com/osveta.

3. Tanec nezná hendikep

Jsou lidé, pro které je každý pohyb velkou výzvou. Jejich tělo je omezuje, ale v duši dokáží tančit. Tanečně pohybová terapie umí přenést touhu hýbat se i do těla limitovaného hendikepem. Děti i dospělí objevují své tělo jinak, zjišťují, co dokáže, a zažívají radost z každého drobného pokroku. Ve Studiu integrovaného tance ukazují lidem s hendikepem, že dokáží tančit a vytváří pro ně bezpečný prostor, kde zažívají radost z pohybu a jejich omezení se stává zdrojem inspirace. Více na webu protytoboty.cz.

4. Solidární terapie

Solithera je nezisková organizace věnující se zprostředkování služeb z oblasti péče o duševní i tělesné zdraví osobám chronicky nemocným či jinak sociálně znevýhodněným. Cílem organizace je také propojování a vzájemné mezioborové obohacování zapojených terapeutů a terapeutek. Podpořit je můžete na portále solithera.cz.

Novinky sestavila: Pavlína Herynková