Aktuality 06/03/2023

Ze sociálního světa #185 | Akademie pro sociální podniky, péče o lidi s intelektuálním znevýhodněním, aktivně poslepu, kdo je APROPO a téma dobrovolnictví v ČR

Březnové novinky ze sociálního světa jsou tu pro vás. Jak být konkurenceschopný a uspět na trhu poradí Akademie pro sociální podniky. Kulatý stůl v Senátu PČR na téma podpory lidí s intelektuálním znevýhodněním a chováním náročným na péči. Aktivně poslepu je jednou z činností Centra aktivního života zrakově postižených. Co dělají v APROPO Jičín a námět dobrovolnictví u nás.

Aktuálně ze sociálního světa. | foto: APROPO JIČÍN, O. P. S.

Akademie pro sociální podniky ve Zlínském kraji

Akademie se zaměřuje na oblasti, které by měly posílit klíčové dovednosti pracovníků a podpořit rozvoj organizací. Cílem je pomoci zvýšit jejich konkurenceschopnost a udržitelnost na trhu. „Sociální podnikání je oblast, kterou stojí za to podporovat. Přináší totiž prospěch celé společnosti. A to nejen tím, že pomáhá vytvářet pracovní příležitosti pro lidi, kteří by kvůli svému znevýhodnění jen velmi těžko hledali pracovní uplatnění,“ říká náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, odpovědná za sociální věci. Více na portále kr-zlinsky.cz.

Péče o lidi s intelektuálním znevýhodněním a chováním náročným na péči

Kulatý stůl v Senátu PČR na téma podpory lidí s intelektuálním znevýhodněním a chováním náročným na péči. Setkání odborníků z oblasti sociální péče, školství a zdravotnictví spolu s úředníky a politiky zodpovědnými za tyto oblasti. „Lidé s náročným chováním se ocitají ve vysokém riziku nevhodného zacházení. Problém s poskytováním péče pro ně mají, jak školní, tak sociální a zdravotní služby, musíme usilovat o komplexní změnu systému,“ říká předsedkyně senátního sociálního výboru Miluše Horská. Rubrika zprávy na kurzy.cz.

Aktivně poslepu

Je jednou z činností Centra aktivního života zrakově postižených, které je registrovanou sociální službou a zajišťuje pomoc pro klienty s těžkým zrakovým postižením. Flexibilně reaguje na individuální potřeby nevidomých, kteří mají zájem o aktivní trávení volného času. Nabízí nevidomým různorodé volnočasové aktivity uzpůsobené jejich potřebách. Poznejte všechna centra organizace okamzik.cz.

À propos, kdo je APROPO

V rámci péče o pečující pomáhají rodičům, celým rodinám a opatrovníkům. Celoročně organizují pro své klienty rozmanité aktivity. Především programy terapeutické, volnočasové, integrační a sociálně aktivizační. Provozují služby osobní asistence, denní stacionář, sociální rehabilitaci, sociálně terapeutické dílny a poradenství pro život s postižením. Dělají toho spoustu, mrkněte na apropojicin.cz.

Dobrovolnictví v ČR

Na společnost Tamjdem narazíte, když rádi objevujete nové věci. Již 10 let propojují dobrovolníky a různorodé neziskové organizace po celé ČR skrze denní, víkendové i dvoutýdenní dobrovolnické akce. Darují trochu svého času organizacím, které stojí za smysluplnými projekty, pomáhají měnit životy lidí, chrání přírodu a zvířata nebo opravují a oživují památky. Prozkoumejte kalendář akcí v tamjdem.cz.

Novinky sestavila: Pavlína Herynková