Aktuality 30/11/2022

Ze sociálního světa #182 | Adventní koncerty České televize jsou v plném proudu, pomozte lidem bez domova, zabalte charitativně vánoční dárky a zatančete si i na vozíku?

Svátečně se naladíme v prosincových novinkách ze sociálního světa. Začínají tradiční adventní koncerty České televize a každoročně je tu i Armáda spásy pro lidi bez domova. Vánoce klepou na dveře, proto máme pro vás tip, do čeho zabalit vánoční dárky. Životem se dá protančit i na vozíku, nevěříte?

Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ČT24 — Česká televize

Koncerty uvidíte o adventních nedělích i na ČT1 vždy od 17:30

Každoročně Česká televize navazuje na tradici Adventních koncertů. Výtěžek si rovným dílem rozdělí organizace, které pomáhají. První železná adventní neděle, koncert v Břevnovském klášteře pro klienty Denního centra Žirafa, Karlovy Vary. Druhá bronzová adventní neděle, koncert v Loretě pro dětský hospic Dům pro Julii, Brno. Vyšehrad hostí koncert třetí stříbrné adventní neděle, pro postižené děti v Centru pro rodinu a sociální péči, Hodonín. Čtvrtá zlatá adventní neděle, koncert proběhne ve Strahovském klášteře a podpoří rodiny hendikepovaných dětí Parent Project, Droužkovice. Podrobněji čtěte na ct24.cz.

Darovaných sto korun zajistí noc v teple a další pomoc

„Pořád si říkám, že těch sto korun ještě pro většinu dárců není ohrožující částka,“ myslí si ředitel sociálních služeb Armády spásy Jan František Krupa. Každoroční příchod nočních mrazů ohrožuje lidi bez domova. Po celé republice jich jsou desítky tisíc. Využít mohou služeb charitativních ubytoven, kde dostanou nocleh, jídlo a čaj. Podpořte je na armadaspasy.cz.

Dárkový vánoční papír od ePiPí

Letos Konto Bariéry oslavilo už 30. narozeniny. A hendikepovaným pomáhají vždy a snaží se všem. Pro letošní Vánoce navázali jednu krásnou novou spolupráci s papírnictvím ePiPí, kde pro pro vás zákazníky a dárce připravili ke koupi charitativní vánoční balicí papír plný autorských ilustrací zvířátek, kterým nechybí jejich typický červený nos. Více o podpoře a možnosti nákupu na kontobariery.cz.

„Tančit se dá i na vozíku.“ říká tanečnice para dance Marcela Řasová

Je usměvavá a čiší z ní pohoda a rytmus má v těle. Vozík jí umožňuje pohyb s hudbou v prostoru a divák má pocit, že ji nic neomezuje. Věnuje se párovému tanci, kde je samozřejmě důležitá souhra, choreografie i vnímání rytmu. Je to už na první pohled dřina, protože člověk se opravdu jenom nevozí. Posuďte sami Tanec Marcely Řasové on-line.

Novinky sestavila: Pavlína Herynková