Aktuality 07/11/2022

Ze sociálního světa #181 | Sbírka potravin startuje, lidé na vozíku mají naději, že budou chodit, ADRA pomáhá i v Bohumíně, a co dělá Dobrý anděl?

Novinky ze sociálního světa jsou tu pro vás i v listopadu. Začíná Sbírka potravin, lidem na vozíku se otevírá díky moderním technologiím šance chodit, ADRA školí nové dobrovolníky v Bohumíně. A co dělá Dobrý anděl?

Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Charita Česká republika

1) Podzimní Sbírka potravin letos připadá na 12. listopad. Připojíte se?

Pokud se rozhodnete přispět svým nákupem, stačí se v sobotu 12. listopadu od 8 do 18 hodin vydat do nejbližšího obchodu, který je do sbírky zapojený a který lze dohledat podle PSČ na interaktivní mapě. Ještě pohodlněji lze sbírku podpořit online nákupem na Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Nejvíce pomůžete nákupem trvanlivých potravin a drogerie, po kterých je v potravinových bankách stále velká poptávka, jejich konkrétní výčet naleznete v seznamu potravin, které nejvíce pomáhají. Podrobněji na charita.cz.

2) ADRA pomáhá lidem v nouzi. Aktuálně školí zájemce o dobrovolnictví v Bohumíně

„Dobrovolnictví může mít různou podobu, od hraní her, přes procházky, povídání si až po pouhé sdílení času. Dobrovolníci se věnují seniorům i lidem s různým typem handicapu, dobrovolnické aktivity rozvíjíme také přímo v Bohumíně,“ uvedla za organizaci ADRA Bohumín Gabriela Zmudová. Zájemci se mohou informovat na adrabohumin.cz.

3) Nadace Dobrý anděl. Navzájem si pomáhají, potřebují však i pomoc druhých

Staňte se Dobrým andělem a podporujte rodiny, které se vlivem vážného onemocnění dostaly do těžké situace. Tonda je veselý kluk s úsměvem od ucha k uchu, navzdory všemu s čím se potýká. Přečtěte si jeho příběh na portále dobryandel.cz.

Je na vozíku a učí se chodit. Dálkovým ovladačem přepíná elektrodu v míše

Nový postup, jak lidem s poškozenou míchou vrátit hybnost nohou, zkoušejí lékaři v Česku. Jde o metodu ze Švýcarska původně používanou pro léčbu bolesti a křečí. Klíčem je velmi přesná implantace elektrody do míchy. První Češi již operací prošli a v budoucnu by mohla pomoct dalším. Lékaři ale upozorňují, že zdaleka není pro všechny. Více na ceskatelevize.cz

Novinky sestavila: Pavlína Herynková