Aktuality 17/10/2022

Ze sociálního světa #179| O nové studii detekce demence, telemedicíně a rozvojovém programu

Další říjnové aktuality jsou tady. Přečtěte si o nové studii detekce demence, telemedicíně, o chystaném kalendáři a o programu pro inovátory.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: zařízení Slunce

1) Studie naznačuje, že známky demence lze detekovat několik let před diagnózou

Nová studie vědců z University of Cambridge naznačuje, že by mohlo být možné detekovat demenci téměř deset let předtím, než je nemoc plně diagnostikována. Více o studii se dočtete na applerecenze.cz.

2) Telemedicína umí pomoci i pacientům se zdravotním postižením

Téměř šestina lidí v produktivním věku v Česku žije s nějakou formou zdravotního postižení. Tito pacienti jsou ve srovnání se zbytkem populace často znevýhodněni sociálně i ekonomicky. Více na tojesenzace.cz.

3) Slunce pokřtilo v Kavárně Obecního domu v Praze nový kalendář pro rok 2023

Zařízení Slunce existuje už jednatřicet let. Věnuje se klientům se speciálními potřebami v Unhošti, Stochově či Nouzově. Unikátní soubor zařízení, kterému nechybí speciálně pedagogické centrum, mateřská škola, základní a střední škola, denní stacionář, chráněné bydlení, zaměstnávání či pracovní terapie, přináší klientům nejen životní uplatnění ale především radost ze života. Jednou z radostí je i každoroční kalendář. Více informací na kladensky.denik.cz.

4) CzechInvest: Zástupci startupů a inovačních center se inspirovali v Izraeli

Osm zástupců českých startupů a inovačních center se účastnilo intenzivního 11denního programu pro inovátory v Izraeli, zemi, které se přezdívá Startup Nation. Kromě přednášek, workshopů a networkingu se účastníci podívali i do místních inovačních center. Více se dozvíte na czechinvest.org.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová