Aktuality 10/10/2022

Ze sociálního světa #178| O snech Danielky, půjčovně potřeb, nové pobytové službě a meruňkách za pětistovku

Druhý listopadový týden začíná v pondělí znovu aktualitami ze sociálního světa. Má právo mít krásné sny, šestiletá holčička sní o tom být baletkou a s větrem ve vlasech se projet na bruslích. Dalšími tématy jsou namátkou, hospic sv. Jiří otevírá půjčovnu zdravotních pomůcek, nové bydlení pro lidi s mentálním postižením, ale i na nekalé praktiky, které jsou jen pro silné nátury a dějí se v životě kolem nás.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv rodiny

1) Prodávali meruňky za pětistovku. Na charitu pro postižené děti šly jen drobné

Peníze z prodeje extrémně drahého ovoce firmy Ovoce od cesty z Hradce Králové měly jít z poloviny na charitu. Jenže nešly. Postiženým dětem ze stacionáře Helias Ústí nad Labem se dostaly jen drobné z prodeje eko obalů. Jako obvykle lidé, zapojení do tohoto byznysu, nechtěli reportéru Janu Tunovi nic vysvětlovat. A detaily ze stacionáře jsou jen pro silné nátury. Více se dozvíte na nasregion.cz.

2) V šesti letech ještě nechodí, i tak touží být baletkou a jezdit na bruslích

Být baletkou a umět jezdit na kolečkových bruslích. To jsou dva sny Danielky z Plzeňska. K jejich splnění ale povede dlouhá cesta. Šestiletá holčička kvůli svému onemocnění totiž dosud nechodí. Více na sokolovsky.denik.cz.

3) Hospic sv. Jiří otevřel půjčovnu zdravotních pomůcek v Kraslicích

Umírající nebo těžce zdravotně postižený člen rodiny. Dítě po těžkém úrazu, které je při rekonvalescenci omezené v pohybu či jiných činnostech. Těm všem může pomoci nově otevřená půjčovna pomůcek v Kraslicích. Více informací se dočtete na sokolovsky.denik.cz.

4) Nová pobytová služba naučí klienty s mentálním postižením bydlet

Královéhradecký kraj připravuje zázemí pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením v Hradci Králové. Pro tyto účely zrekonstruuje dům na Pražském předměstí a vytvoří zde prostor pro šest klientů ve dvou domácnostech. Nová služba začne fungovat do dvou let. Čtete na kr-kralovehradecky.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová