Aktuality 03/10/2022

Ze sociálního světa #177| O aktivním vozíčkáři, sportovním dni a psích terapeutech

V dnešních aktualitách se podíváme na další zajímavá témata. Čtěte o aktivním Ivanovi, o běhu na podporu dvojčat, o psích terapeutech a nakonec o velkém silákovi.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv Ivana Nestávala a Kuba Dißajn

1) Aktivní vozíčkář Ivan Nestával

Ivan Nestával předvádí skvělé sportovní výkony. Ivan se na vozíku ocitl poté, co jako dítě prodělal akutní diseminovanou encefalomyelitidu. Diagnóza, která mu od základu změnila život, ho dovedla ke sportu. Více se dočtete na olomoucka.drbna.cz.

2) Stovky lidí běžely v Dolním Újezdu na podporu postižených dvojčat

Stovky lidí ve sváteční den podpořily hendikepovaná dvojčata Jana a Radovana Jiskrovy z Dolního Újezdu. Charita Nové Hrady pro ně uspořádala v Dolním Újezdu sportovní den. Vybraly se desítky tisíc korun. Více na svitavsky.denik.cz.

3) Postiženým dětem z budějovického centra Bazalka pomáhají s návratem do školy psí terapeuti

Opětovně začlenit děti s postižením do výuky pomáhají speciální školy. Jedna z nich funguje v českobudějovické Bazalce. Její žáci mají smyslová i fyzická postižení a poruchy autistického spektra, většina z nich má postižení kombinované. Více informací na budejovice.rozhlas.cz.

4) Martin Biháry nemá konkurenci. Silák potvrdil kvalitu. Teď letí do Egypta

Už 29. ročníku mezinárodního mistrovství ČR v benchpressu se zúčastnili sportovci s tělesným, zrakovým, kombinovaným a intelektuálním hendikepem. Soutěžili v bezbariérové hale 1. Centra zdravotně postižených JČ na Vltavském nábřeží v Českých Budějovicích. Více na ceskobudejovicky.denik.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová