Aktuality 05/09/2022

Ze sociálního světa #175 | O příspěvku na mobilitu, lipedému a neslyšící reverendce

Dnes si přečteme o příspěvku na mobilitu a další podpoře zdravotně znevýhodněných, o nemoci lipedém a hendikepované reverendce.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa | Foto: Paul Jeffrey

1) Stoupne příspěvek na mobilitu i další podpora zdravotně znevýhodněných

Vláda vylepšila některé z podpor zdravotně znevýhodněných lidí. Schválila zvýšení příspěvku na mobilitu, příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, příspěvku na zvláštní pomůcku (zdvihací či zvedací plošiny) a podpory osob s nákladnou dietou. Více se dočtete na www.penize.cz.

2) Hana Ančincová navštívila úspěšné sociální podniky: 1. VALAŠSKOU DÍLNU A FÉR KAFFÉ VERONICA

S provozem některých dobře zavedených sociálních podniků se seznámila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová. V regionu nyní funguje deset sociálních podniků, tedy těch, které nabízejí pracovní příležitosti pro lidi se sociálním, zdravotním či jiným znevýhodněním. Více se dočtete na www.kr-zlinsky.cz.

3) Nemoc jménem lipedém

Každá desátá žena trpí lipedémem. Jde však pouze o odhady, protože neexistují téměř žádné studie. A tím se dostáváme k problému – ačkoli v této zemi touto nemocí trpí zhruba půl milionu lidí, mnoho z nás o něm slyší poprvé. Více na www.bety.cz.

4) Ženy se zdravotním postižením chtějí patřit do církve

Reverendka Mary Chipokaová, 37letá ordinovaná pastorka ze Zimbabwe, čelí mnoha výzvám kvůli svému pohlaví a proto, že je neslyšící. Čtěte více na www.krestandnes.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová