Aktuality 29/08/2022

Ze sociálního světa #174 | O projektu Nevidomý fanoušek, domovu pro seniory a o rekvalifikačních kurzech

V dnešních aktualitách vám přinášíme informace o projektu Nevidomý fanoušek, dále o domovu pro seniory a o rekvalifikačních kurzech.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa | foto: archiv KÚ Královéhradeckého kraje

1) Projekt Nevidomý fanoušek umožňuje vychutnat si fotbalový zápas nebo divadelní představení

Jedním z hlavních poslání Světlušky, nadačního fondu Českého rozhlasu, je umožnit zrakově postiženým žít život podle svého. Proto Světluška rozjela projekt nazvaný Nevidomý fanoušek. Lidem s těžkým zrakovým handicapem zpřístupňuje zážitky ze sportu a kultury. Více na region.rozhlas.cz.

2) Dvanáct obyvatel kvasinského ústavu najde nový domov v Třebechovicích

Na nové prostředí si začne zvykat dvanáct klientů z Ústavu sociální péče v Kvasinách. Je jiné než to, které doposud znali. Královéhradecký kraj pro ně dokončil v Třebechovicích pod Orebem výstavbu dvou rodinných domů se zázemím, které má nahradit služby ústavního charakteru. Více na rychnovsky.denik.cz.

3) Obecních domovů pro seniory je jako šafránu

Moderní pobytová sociální služba s domácí atmosférou. I tak by se dal popsat Domov pro seniory v Soběsukách, místní části Plumlova. Služby seniorům poskytuje již dvacet let. Osobně jej navštívil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek. Více se dočtete na hanackyvecernik.cz.

4) Rekvalifikační kurzy Hradec Králové vám pomohou rozjet novou kariéru

Zůstali jste bez práce nebo si chcete rozšířit znalosti v jiných oborech a využít je třeba při podnikání? Vyzkoušejte si efektivní akreditované kurzy. Více na prosvet.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová