Aktuality 15/08/2022

Ze sociálního světa #172 | O Kabelkovém veletrhu, nové čistírně a hrách Emil Open

V dnešních aktualitách se dočtete o Kabelkovém veletrhu, nové čistírně a hrách Emil Open.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Emil Open

1) Jičínská charita otevírá nově sběrny čistírny v Jičíně a Libáni

Sociální podnik Veronika Oblastní charity Jičín rozšířil své služby. Nově provozuje dvě sběrny čistírny. Ty nově vznikají po vzoru vyhlášené čistírny provozované Oblastní charitou ve Dvoře Králové. Více na jicinsky.denik.cz.

2) Máte doma kabelku, kterou už nenosíte? Darujte ji a přispějete na dobrou věc

Charitativní Kabelkový veletrh se uskuteční v úterý 4. října od 14 do 19 hodin v kulturním centru v Klášterci nad Ohří. Až do 23. září je možné darovat kabelky, které budou vyčištěny a poté nabízeny na veletrhu. Více se dočtete na e-chomutovsko.cz.

3) Politici neprojevují zájem se o potřebách vozíčkářů bavit, říká ředitel Centra Paraple Lukeš

Lidé na vozíku se denně potýkají s mnoha problémy. Překážkou jim jsou zejména bariéry ve městech a nepřipravenost na jejich potřeby. Politická debata o tom, jak těmto lidem usnadnit život uvázla na mrtvém bodě. Jak složité je pro lidi s postižením ve společnosti fungovat nebo si najít partnera? Více na irozhlas.cz.

4) Hry pro zdravotně postižené děti mají finanční potíže. Pomoci jim mohou ambasadoři

Zdravotně postižené děti nemají bohužel mnoho příležitostí ke sportu. Jednou z nich jsou hry Emil Open. Ty jsou ale kvůli zdražování a velkému zájmu dětí ve finančních problémech. Aby mohly hry pokračovat bez omezení, založili na jejich podporu představitelé Emil Open Pavel Zbožínek a Radek Procházka spolu s Josefem Středulou klub ambasadorů soutěže. Více na nasregion.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová