Aktuality 08/08/2022

Ze sociálního světa #171 | O dovolené v Českém ráji, papírenské dílně a Pohádkové zahradě.

Jsou tady další aktuality. Dnes se dočtete o dovolené v Českém ráji, papírenské dílně a Pohádkové zahradě.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Kateřina Chládková

1) Jičínskem na kolečkách. Dovolenou si v Českém ráji užívají i tělesně postižení

Do penzionu schovaného na okraji Prachovských skal přijela o víkendu nezvyklá výprava. Třináct rodin z klubu Úsměv Asociace rodičů a přátel dětí s postižením ze Žďáru nad Sázavou si přijelo užít dovolenou v krásné, kopcovité přírodě plné kulturních památek. Má to ale háček, mnoho z nich se potýká se silným tělesným postižením a vyžadují bezbariérový přístup. Více na jicinsky.denik.cz.

2) Brodský Semitam: papírenská dílna dává práci postiženým, podívejte se

Jsem tady šťastná, říká postižená Eva. Semitam pro lidi, co neměli v životě štěstí, otevřel originální knihařskou a papírenskou dílnu a nabídl jim práci. Oni za to každému vyrobí zápisník na míru, jaký nikdo jiný nemá. Více na havlickobrodsky.denik.cz.

3) Evropské hry hendikepované mládeže v ohrožení. Situaci pomáhá řešit Středula

Emil Open jsou příležitostí pro dětské sportovce se všemi typy zdravotního postižení. Má za sebou 11 ročníků, teď ji ale provází finanční potíže. Organizátorům nabídl pomoc Josef Středula, který je s nimi v kontaktu už několik let. Více na nasregion.cz.

4) Lidé přispěli na prospěšné projekty. Pohádková zahrada pomůže lidem i zvířatům

Nejúspěšnějším projektem desátého ročníku programu ČSOB pomáhá regionům se v Pardubickém kraji stala Pohádková zahrada, která nabízí azyl opuštěným zvířatům. Veřejnost a banka finančně podpořily i děti se zdravotním hendikepem, lidi s různou formou postižení a děti, kterým se rozcházejí rodiče. Více se dočtete na chrudimsky.denik.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová