Aktuality 25/07/2022

Ze sociálního světa #169 | O úpravě vozů pro tělesně postižené, osmém ročníku Menteatrálu a sklerodermii

V dnešních aktualitách si povíme o úpravě vozů pro tělesně postižené, osmém ročníku Menteatrálu, sklerodermii a další.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Menteatrál

1) Mini upravuje své vozy pro tělesně postižené

Aby si zábavu z řízení Mini mohli užít i zdravotně postižení lidé, automobilka jim nabízí speciálně upravené verze Cooperu SE. Jak správně jezdit, je naučí ve škole smyku. Více info na autorevue.cz.

2) Osmý ročník divadelního festivalu Menteatrál s lidmi s mentálním postižením klepe na dveře

Poslední červencový víkend se opět setkají v Neratově v Orlických horách divadelní soubory pracující s lidmi s mentálním postižením. Festival Menteatrál i letos nabídne divadelní představení, koncert, letní kino, tančírnu pod širým nebem, tematické diskuze a workshopy. Letošní ročník proběhne od pátku 29. 7. do neděle 31. 7. 2022. Více na novinkykraje.cz.

3) Štve mě, že jako rodič dítěte s postižením jste najednou žebrák, říká marketingová ředitelka Mattelu

Je marketingovou ředitelkou Mattelu, partnera projektu Moje heroine, matkou dvou synů, z nichž jeden má těžký hendikep, a na podzim bude kandidovat do senátu. Co vede Lenku Helenu Koenigsmarkovou ke vstupu do politiky a co ji na přístupu státu nejvíc štve? To se dočtete na heroine.cz.

4) Na správnou diagnózu čekají lidé se sklerodermií roky

Poporodní deprese, lupus, hypochondrie. I tyto diagnózy si vyslechli pacienti, než u nich lékaři odhalili systémovou sklerodermii. Vyplývá to z dotazníku, který mezi nemocné rozeslala pacientská skupina Skleroderma Revma Liga Česká republika. Celou zprávu si přečtěte na epochaplus.cz.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová