Aktuality 18/07/2022

Ze sociálního světa #168 | O Cihlafestu, krádeži a plánovaném zvýšení příspěvků

V dnešních aktualitách se dozvíte o hybridních autech, krádeži, plánovaném zvýšení příspěvků a další.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: od pořadatele akce

1) Klienti Domova Na Hrádku budou jezdit dvěma novými hybridními auty

Domov Na Hrádku v Červeném Hrádku bude mít dva sedmimístné nízkoemisní automobily uzpůsobené pro přepravu imobilních osob. Uspěl v dotačním programu Chráníme přírodu, i když cestujeme, ve kterém si požádal o nákup dvou automobilů plug-in hybrid. Více se dočtete na KOLÍNSKÝ DENÍK.

2) Ohavné! Zlodějka ukradla batoh českému paralympikovi. Nevšimla si ale kamery

Hyenismus některých lidí nezná mezí. Své by o tom mohl vyprávět český paralympionik Radek Procházka, kterému neznámá žena za bílého dne z vozíku v garáži ukradla batoh se zdravotními pomůckami. Pachatelka byla naštěstí zakrátko dopadena a zavazadlo s bizarním odůvodněním vrátila. Více se dozvíte na TN.CZ.

3) KACPU v Hradci Králové omezí provoz. Fungovat bude jen tři dny v týdnu

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Hradci Králové omezí svoji otevírací dobu. Od pondělí 11. července bude v provozu pouze tři dny v týdnu. A to vždy v pondělí, středu a pátek od 8:00 do 15:00. Mimo tuto dobu bude centrum držet pohotovost. Více info na HRADECKADRBNA.CZ.

4) Cihlafest nabídne návštěvníkům cirkusové umění v podání Cirk La Putyka

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté. Návštěvníci se mohou těšit na Cirk la Putyka a jeho cirkusovou expedici "Kaleidoscope" a mnoho dalších umělců. Více info na BENEŠOVSKÝ DENÍK.

5) MPSV chce zvýšení příspěvků pro zdravotně postižené

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce kvůli rostoucí inflaci i cenám energií více finančně podpořit zdravotně postižené. Navýšit by se mohl v rámci připravovaného balíčku opatření příspěvek na mobilitu či na zvláštní pomůcky. Pro více info čtěte NOVINKY.CZ.

Novinky sestavila: Vlasta Ellmrichová