Aktuality 04/07/2022

Ze sociálního světa #166 | O sociálním komplexu, oslavách diakonie a úspěšném projektu

Dnešní aktuality pojednávají o úspěšném projektu, oslavách diakonie, snídani v chráněném bydlení, novém multifunkčním sociálním komplexu a motivačním článku.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | MČ Praha 4

1) Electrolux se zapojil do úspěšného projektu Ukliďme Česko

Během letošního roku navázala společnost Electrolux spolupráci s portálem pro životní prostředí Enviweb.cz a v rámci plánovaných CSR aktivit se již v pořadí druhou letošní interní výzvou zaměstnanci zapojili do velmi úspěšného a prospěšného projektu Ukliďme Česko. Více informací zjistíte na portálu Enviweb.cz.

2) Diakonie oslavila 30 let na západě

Letos slaví Diakonie Českobratrské církve evangelické v západních Čechách 30 let a zároveň si připomněla 10 let od vzniku Diakonie Západ. Vedení organizace oslavu jubileí pojalo velkolepě. Společně slavili zaměstnanci, klienti i široká veřejnost v rytmu electroswingu. informaci přinesl web Plzen.eu.

3) Sousedé v novojičínské Žilině snídali v chráněném bydlení Archa

Sousedské snídaně se v místní části Nového Jičína Žilině konají už několik let. Teď poprvé se ale přesunuly na neobvyklé místo. Žilinští posnídali s mentálně postiženými lidmi u nich doma v jejich Arše. Reportáž nabídl portál Polar.cz.

4) V Praze vyroste multifunkční sociální komplex

Představitelé čtvrté městské části položili 10. června základní kámen k multifunkčnímu sociálnímu komplexu v Hudečkově ulici. Toto zařízení nabídne seniorům z Prahy 4 mimo jiné byty pro rezidenty, odlehčovací a pečovatelskou službu. Další informace na webu NasRegion.cz.

5) Život je prima, navzdory překážkám

Tak už to na světě chodí: někdo má štěstí plné hrsti, k jinému nebyl osud zrovna fér. I když ale život s hendikepem často není jednoduchý, rozhodně nemusí bránit tomu, aby si jej člověk vychutnal plnými doušky. Naopak, i s bílou holí nebo na vozíčku můžete žít pěkně zvesela. Motivující článek si přečtěte na webu MladyZdravotnik.cz.

Aktuality sestavil: Martin Alt