Aktuality 27/06/2022

Ze sociálního světa #165 | O podpoře duševního zdraví, rozvoji sociálních služeb a bezbariérových úpravách

Aktuality ze sociálního světa tentokrát o malování na podporu duševního zdraví, plánech na rozvoj sociálních služeb, umělé inteligenci pro nevidomé, nových bezbariérových úpravách a špatném elektrickém vozíku.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | Ilustrační foto

1) Malíři v ulicích Tábora tvořili na podporu duševního zdraví

Nedávno mohli lidé v uličkách, podloubích a na náměstích Starého města táborského sledovat při práci zkušené i začínající výtvarníky. Tvořili pro podporu duševního zdraví. Koho jste mohli vidět s paletou v ruce, se dozvíte na webu JCTed.cz.

2) Plzeň pracuje na nových akčních plánech rozvoje sociálních služeb

Polovina června patřila v oblasti sociální politiky města Plzně čtyřem setkáním magistrátního odboru sociálních služeb s odbornou veřejností a krajskými partnery, na nichž nechyběli ani představitelé města – rezortní náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí a náměstek primátora. Informace naleznete na portálu Plzen.eu.

3) Umělá inteligence řekne nevidomým, kdo je za dveřmi

Lidem se zrakovým postižením umožní kamerový systém s prvky umělé inteligence žít v samostatné domácnosti bezpečněji. Po zazvonění u dveří popíše návštěvníky a jejich počet. To je v kostce popsaný vítězný projekt soutěže inovačních nápadů D-Care. Více se o něm dozvíte v ÚSTECKÉM DENÍKU.

4) Sedm brněnských zastávek a chodníků čeká bezbariérová úprava

Sedm dalších míst by mohlo v nejbližší době získat bezbariérovou úpravu. Radní odsouhlasili zařazení sedmi akcí do závazného plánu kapitálových výdajů města. Do konce tohoto roku tak čeká bezbariérová úprava například zastávku Pionýrská směrem do centra a zastávku Šumavská směrem z centra, chodníky na Obvodové a na křižovatkách Jana Babáka s Táborem a Jana Babáka s Tererovou nebo Černého a Staré dálnice. Zprávu přinesl web iBrno.cz.

5) Elektrický vozík mu vypověděl službu

Porucha invalidního vozíku překvapila třiaosmdesátiletého penzistu na sídlišti v brněnských Vinohradech. Na pomoc mu vyrazili městští strážníci. Více se dočtete v BRNĚNSKÉM DENÍKU.

Novinky sestavil: Martin Alt