Aktuality 13/06/2022

Ze sociálního světa #163 | O nové kampani, podpoře lidí s epilepsií a zářijovém navýšení důchodů

Dnešní aktuality ze sociálního světa nás obeznámí s novou kampaní Kokozy podporující kompostování, paralympioničkou, která se objevila na titulní straně magazínu Playboy a s podporou lidí s epilepsií skrz ČEZ Primátorky. Dále se dočteme o workshopu pro osoby se zdravotním postižením v Kambodži, a že se od září se opět zvýší důchody.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Skupina ČEZ / cez.cz

1) Kokoza představuje novou kampaň. Inspiruje ke kompostování

Kokoza obecně společnosti pomáhá chápat koncept kompostování a například třídění bioodpadu. Aktuálně přichází s novou osvětovou kampaní, společně s videospotem s názvem „Nesuď podle slupky a začni kompostovat“. Můžete si ho shlédnout na webu MEDIAGURU.

2) Vyhrála paralympiádu a objevila se na stránkách Playboye

V sedmi letech začala Elena Krawzowová přicházet o zrak. Vidí jen malé procento, takže neregistruje své soupeře, publikum, ani vlastně to, kam skáče. Slyší a vnímá pouze ponoření do vody. A aby to zvládla, počítá. Kdy se otočit, kdy zabrat. Díky své píli vyhrála paralympiádu. Zároveň se jako první žena s hendikepem objevila na titulce Playboye. Jaký je celý příběh Eleny se dočtete na stránkách iDNES.cz.

3) Nadace ČEZ Primátorky podpořila lidi s epilepsií

Nadace ČEZ dala dohromady přes 203 tisíc korun pro lidi s epilepsií a jejich blízké. Podařilo se tak díky aplikaci EPP – pomáhej pohybem, konkrétně díky všem účastníkům Primátorek, veslařského souboje. Peníze pak použije společnost E na nová tréninková místa v sociálním podniku Aranžérie. Podrobnosti naleznete na stránkách SKUPINY ČEZ.

4) Workshop pro osoby se zdravotním postižením v Kambodži

Ke konci května se uskutečnil týdenní workshop v Kambodži. Projektu „Podpora zaměstnatelnosti a vzniku nových důstojných pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením“ jde o zlepšení životní úrovně lidí s hendikepem v Kambodži. A to vytvářením kurzů, budováním důvěry a tak dále. Podrobnosti o workshopu na webu Kurzy.cz.

5) Od září se opět navýší důchody

Vláda kvůli neustále rostoucí inflaci schválila opětovné navýšení důchodu v září tohoto roku. Lidé si přilepší průměrně o 700 korun. Valorizace proběhla již poněkolikáté. Podle MPSV jsou příjemci všech druhů důchodů v nejzranitelnější skupině a navýšení je nutné. Zprávu přinesl portál Vozejkov.cz.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá