Aktuality 06/06/2022

Ze sociálního světa #162 | Vznik iniciativy pro podporu hendikepovaných, seznamování lidí s duševním onemocněním a školení zrakově postiženými

Dnešní aktuality ze sociálního světa jsou o Nakupu na Dobro, iniciativě na podporu začleňování osob se zdravotním postižením a seznamování lidí s duševním onemocněním. Dále Zrakově postižení školili na magistrátu v Plzni a v důsledku inflace se slibuje pomoc zdravotně hendikepovaným.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Profimedia / TN.cz

1) Hello bank! vrátí 5 % z nákupu na e-shopu na Nakup na Dobro

Z nákupu na e-shopu Nakup na Dobro, který spravuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ergotepem, vám může být vráceno 5 % částky. Podmínkou je zaplatit HelloPay kartou. Více se dozvíte na portálu Měšec.cz.

2) Vznikne iniciativa na podporu začleňování osob se zdravotním postižením

The Valuable 500, největší světová síť generálních ředitelů angažující se v zaměstnávání osob se zdravotním postižením, spustila speciální program. Generation Valuable má za úkol zprostředkovat více pracovních příležitostí pro lidi s hendikepem. Co k tomu řekla vedoucí společnosti P&G se dozvíte na webu Vitalia.cz.

3) Lidé s duševním onemocněním a seznamování

České noviny vydali článek o tom, jak se lidé s duševním onemocněním nelehko seznamují. Obávají se reakce druhé osoby na jejich nemoc a opomenut nemůže být ani fakt, jak k duševním nemocem přistupuje společnost. S tímto se v poslední době snaží pomoci online seznamka Tvoje láska. K celé problematice se v článku vyjadřuje například Tomáš trpící Aspergerovým syndromem.

4) Zrakově postižení školili na magistrátu v Plzni

Členové organizace Spolu s vámi školili, během tří květnových seminářů, několik desítek zaměstnanců plzeňského magistrátu. Tématem bylo, jak s lidmi se zrakovým hendikepem komunikovat. „Na školení, kterého jsme se jako pracovníci oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů zúčastnili, nám sami nevidomí na praktických příkladech ukázali, jak s klienty s postižením zraku jednat, abychom co nejlépe mohli vyjít vstříc jejich požadavkům,” uvedl Michal Stočes, vedoucí Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Magistrátu města Plzně pro Plzeň Noviny.cz.

5) Postiženým se v důsledku inflace slibuje pomoc

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka slibuje lidem s hendikepem pomoc. V důsledku inflace je pro ně situace takřka neudržitelná. Národní rada zdravotně postižených v čele s Václavem Krásou apeluje na vládu, aby s tímto problémem naléhavě něco udělala. Minulou středu měl ministr přinést balíček návrhů pomoci. Mluvčí resortu návrhy ale nechtěla pro TN.cz konkretizovat.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá