Aktuality 17/05/2022

Ze sociálního světa #159 | O kurzu pro sociální podniky, originálním bistru a festivalu Glastonbury

Dnešní aktuality s pořadovým číslem 159 přináší zprávy o novém bistru pro hendikepované, kurzu pro sociální podniky, vzniku sociálních bytů, delegaci z Varšavy nebo o festivalu Glastonbury.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Etincelle – Martina Kaderková

1) Originální bistro zaměstnává hendikepované

Poslední dubnový pátek se v přízemí hlavního sídla pražského Dopravního podniku ve Vysočanech otevřelo bistro Mezi řádky. Bistro v Sokolovské ulici nedaleko radnice městské části Praha 9 naproti vstupu do stanice metra Vysočanská bude sloužit nejen veřejnosti, ale i dopravákům. Více zjistíte na webu Náš Region.

2) Kurz pro sociální podniky

Již tuto středu 18. 5. 2022 můžete zdarma absolvovat školení s názvem Řízení finančních rizik pro sociální podniky. Kdo ho ocení nejvíce? Všichni vedoucí pracovníci, kteří chtějí pochopit, jak se tvoří hodnota společnosti a jak ji mohou ovlivnit. Také ti, kdo chtějí lépe předvídat, rozhodovat a řídit své podnikání. Kurz proběhne v budově KPMG v Praze. Více informací o registraci na portálu Svět neziskovek.

3) Hronov změnil Čapkův mlýn na sociální byty

Hronov na Náchodsku opravil mlýn, který patřil dědovi sourozenců Čapkových. V objektu vzniklo deset sociálních bytů i prostory pro muzeum, které přiblíží dětství slavných sourozenců. Zprávu přinesl portál iDnes.cz.

4) Delegaci z polské Varšavy zajímala plzeňská politika sociálního bydlení

Polští kolegové z bytového odboru varšavské městské části Bielany, sociální pracovníci ze střediska sociální péče Bielany a koordinátoři pilotního projektu Housing First z Varšavy navštívili Plzeň. Setkali se s náměstkem primátora města Plzně Davidem Šloufem, který má na starost oblast bytovou, ekonomickou, sociální začleňování i nakládání s majetkem, dále s vedoucí magistrátního odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování Karolínou Vodičkovou. Reportáž přinesl web Plzen.eu.

5) Domov sv. Markéty má novou tvář

Azylový domov sv. Markéty v Brně má nově zrenovované a vymalované prostory. Proč dům pro matky s dětmi v nouzi potřeboval novou tvář a co všechno poskytuje, zjišťovala redaktorka Adéla Wachtarzová. Reportáž si můžete poslechnout na webu Proglas.

6) Festival Glastonbury staví další sociální domy

Díky organizátorům kultovního hudebního festivalu Glastonbury přibude v obci Pilton v britském hrabství Somerset 20 dalších sociálních domů. Michael Eavis, spolutvůrce legendárního festivalu, se rozhodl věnovat pozemky s podmínkou, že domy budou trvale sloužit místní komunitě. Zprávu přinesl web rádia Wave.

Novinky sestavil: Martin Alt