Aktuality 15/03/2022

Ze sociálního světa #150 | O mzdě lidí s hendikepem, partě malířů a besedě o sociálním podnikání

Beseda o sociálním podnikání, jak to funguje se mzdami lidí s hendikepem, příběh o chuti a dřine, o partě malířu nebo o KlobkoCafé. To jsou dnešní aktuality.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Radek R. Kaša

1) Beseda o sociálním podnikání

V Olomouci proběhne beseda na téma sociální podnikání. Tu bude mít na starosti Petr Šeda, který vede sociální podnik Naše Café. Ten zaměstnává osoby po léčbě závislostí a umožňuje jim smysluplný restart do života v profesionálním prostředí. Více informací naleznete na webu ado.cz.

2) Na mzdy lidí s hendikepem musejí firmy doplácet

Nezapomínejte na nás, prosí politiky lidé s hendikepem. Přestože mzdy i náklady rostou, stát oddaluje rozhodnutí o zvýšení částky, kterou firmy dostávají za zaměstnávání lidí s různými typy postižení. O problematice píše Deník.cz.

3) Chuť a tvrdou dřinu nepřebije ani hendikep

Maturant ze střední školy v Landstownu, se narodil bez pravé nohy a jen s částí té levé. Rozhodl se ale, že začne překonávat bariéry. Svým vítězstvím na zápasnickém mistrovství ukázal světu, že když se pro něco rozhodnete, ani tělesný hendikep vás nemůže odradit. Jeho příběh popisují na webu Sports24.cz.

4) KlubkoCafé pomáhá před berounským bazénem hendikepovaným

Pojízdná kavárna KlubkoCafé, kde Sociální podnik Klubák zaměstnává lidi s hendikepem, má díky obchodní akademii a podpoře města nové místo, kde může nabízet čerstvou kávu a výrobky ze své pekárny. Nachází se před bazénem školy vedle lávky přes Litavku. Na fotogalerii se můžete podívat v BEROUNSKÉM DENÍKU.

5) Parta malířů pomohla vymalovat chráněné byty pro lidi s postižením

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů se rozhodl podpořit soběslavskou Rolničku, která se stará o klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Osm řemeslníků přerušilo na jeden den práci na svých zakázkách, aby v Rolničce pomohli s malováním bytů v režimu chráněného bydlení. Zprávu přináší Český rozhlas.

Novinky sestavil: Martin Alt