Aktuality 28/02/2022

Ze sociálního světa #148 | O státním šampionovi bez nohou, tunách baterií a sbírce na bezbariérový záchod

Tento týden se z aktualit ze sociálního světa dozvíme o státním šampionovi ve wrestlingu, který nemá obě nohy, tunách odevzdaných baterií v loňském roce a sbírce Asistence na bezbariérový záchod. Neposlední zajímavostí je, že gumové kachničky pomohly vědcům a dívka přes svůj hendikep chce být inspirací pro ostatní.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Facebook Asistence, o. p. s.

1) Státním šampionem bez nohou

Server TN.cz přinesl zprávu o sportovci Lattimore, který se narodil bez nohou a jen s jedním prstem na pravé ruce. Nedávno se stal státním šampiónem ve wrestlingu ve Virginia Beach Sports Centru. „Snil jsem o tom od začátku a nyní se to konečně stalo. Nevím, jak to popsat,“ řekl k vítězství Lattimore.

2) Češi odevzdali 2 026 tun baterií

V loňském roce lidé v České republice přinesli 2 026 tun přenosných odpadních baterií do sběrných míst společnosti Ecobat. Meziročně je to více, přesněji o 252 tun. Nejvíce se podle firmy do sběru zapojili obyvatelé Prahy, Vysočiny a Jihomoravského kraje. Více se dozvíte na stránkách ekolist.cz.

3) Sbírka na bezbariérový záchod

V rámci rozšiřování kapacit Asistence, o. p. s. vytváří nové zácvikové centrum. Má to ale háček – chybí bezbariérový záchod. Proto je uspořádána sbírka na Donio.cz a je spuštěna kampaň #NaZachod. Zbytek vybraných peněz se použije na pokrytí nákladů a další bezbariérové úpravy.

4) Gumové kachničky pomohly zvýšit povědomí o odpadu v Tichomoří

Roku 1992 se během nehody dostalo na svobodu statisíce gumových kachniček. Dostaly se do Tichého oceánu a obepluly celý svět. Dodnes se v oceánu plaví přes dva tisíce kachniček. Tato událost pomohla vědcům zmapovat mořské proudy a staly se sběratelskými raritami. Zajímavost přinesl web inODPADY.cz.

5) Přišla o nohu, ale nestydí se za to

Cherie Louise kvůli vzácné formě rakoviny v šesti letech přišla o nohu. Namísto toho, aby se vzdala, na sociálních sítích dnes sdílí své fotografie, díky kterým by se ráda stala pozitivním vzorem pro ostatní. Zajímavostí je, že neužívá protézu, ale berle. S kterými je, podle jejích slov, rychlejší. Podrobnosti na stránkách PRAŽSKÉHO DENÍKU.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá