Aktuality 07/02/2022

Ze sociálního světa #145 | O rozšíření domova, znakovém jazyce a podpoře sociálního podniku

Dnešní aktuality ze sociálního světa přináší zprávy o rozšíření domova pro duševně nemocné, rozhovor s Kristýnou Winn o znakovém jazyce, Gucci spolupracuje na ekologické kolekci. V neposlední řadě Pardubický kraj podpořil sociální podnik Výměník a blog psaný o postižení s humorem.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Pozitivní zprávy / se svolením Kristýny Winn

1) Domov pro chronicky duševně nemocné se rozšíří

Domov ve Věži na Havlíčkobrodsku se rozšíří pro duševně nemocné muže a ženy od 19 let. Důvodem k tomuto kroku je velký počet žadatelů. Konkrétně se jedná zhruba o 150 žádostí, které splňují kritéria. Podrobnosti naleznete na portálu iDNES.

2) Kristýna Winn o znakovém jazyce

V rozhovoru pro Pozitivní zprávy se Kristýna Winn, tlumočnice, cestovatelka a zakladatelka projektu Sweet potatoes on the way, s námi dělí o nadšení z tlumočení českého znakového jazyka. Kromě jiného vysvětluje, proč by bylo dobré, abychom znali alespoň základy. Přes svá videa šíří osvětu.

3) Módní značka Gucci pracuje na ekologickém smýšlení

V roce 2020 značka Gucci začala spolupracovat se společností The North Face, která prodává funkční oblečení do přírody. Letos v lednu uvedli návrháři novou udržitelnou kolekci, focenou na Islandu. Klasické materiály nahradil například econylon, který se vyrábí výhradně z materiálu odpadního, díky čemuž se snižuje ekologická stopa. Zprávu přinesl web What News.

4) Nové vybavení pro sociální podnik Výměník

Pardubický kraj dlouhodobě podporuje sociální podniky a služby. Díky tomu tak Výměník, z. s., který podporuje práci lidí zejména s duševním onemocněním, získal profesionální šicí stroj do své chráněné dílny. Více se dočtete na webu PARDUBICE ŽIVĚ.

5) Tělesné postižení je pro něj výhra

Pavel Slouka bloguje o svém postižení na portálu iDNES s humorem. Čtenáře provází svými běžnými dny, dělí se s nimi o své zážitky a poukazuje na starosti člověka s postižením. V tomto konkrétním článku vysvětluje, proč je pro něj postižení výhra.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá