Aktuality 17/01/2022

Ze sociálního světa #142 | O poruše spánku, pomoci po mozkové příhodě a novém chráněném bydlení

V dnešních zprávách z oblasti sociálního světa se podíváme na to, jak pomoci ženě po mozkové příhodě, čím Plzeň přispěje na sociální služby, kde roste nové chráněné bydlení, jaké bistro hledá finance a co dělat s poruchou spánku.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Libor Fojtík

1) Pomoc po mozkové příhodě

Mozková příhoda obrátila život Michaele zcela naruby. Ze dne na den zůstala ochrnutá na polovinu těla, závislá na péči ostatních. Sbírka, o kterou se postaralo Konto Bariéry a Aktuálně.cz pomohla Michaele zaplatit elektrický vozík a rehabilitace, aby se mohla osamostatnit. Zjistěte podrobnosti na webu Aktuálně.

2) Plzeň přispěje na sociální služby

Město Plzeň přispěje na poskytování sociálních služeb prostřednictvím dotačního programu Kofinancování sociálních služeb na období 2022–2025. Z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně rozdělí v příštích čtyřech letech 192 milionů korun jedenačtyřiceti žadatelům. Navrhované dotace schválili zastupitelé. Bližší informace naleznete na portálu Plzeň.eu.

3) Nové chráněné bydlení v Náchodě

Nové chráněné bydlení využije celkem šest klientů rokytnického Domova na Stříbrném vrchu. Nové bydlení má poskytnout zázemí klientům, kteří se o sebe zvládnou postarat sami. Zprávu přinesla Hradecká Drbna.

4) Hledání financí pro bistro

Sociální bistro Střecha už více než čtyři roky zaměstnává bezdomovce i lidi po výkonu trestu. Pandemie je zasáhla stejně jako všechny ostatní gastronomické podniky, Střecha se ovšem rozhodla podivné doby využít a rozšířit své služby. Proto nyní shání finance na potřebné změny. Více se dočtete v Blesku.

5) Poruchy spánku po poranění míchy

8. Multioborová konference CZEPA přinesla zajímavé informace, které si nyní můžete prostudovat díky prezentaci z přednášek předních odborníků na spinální problematiku, kteří na konferenci vystoupili. Odkaz naleznete na portálu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt