Aktuality 13/12/2021

Ze sociálního světa #140 | Udržitelné vánoční dárky, knihovna v Brodě podporuje čtenáře nejen se zrakovým hendikepem a Janovské ghetto

Ani tento týden nechybí pravidelná týdenní dávka toho nejaktuálnějšího ze sociálního světa. Co je nového? Pardubický kraj řeší vánoční trhy on-line, knihovna v Havlíčkově Brodě podporuje čtenáře nejen se zrakovým postižením, zlepšení životní úrovně v Ústeckém kraji, nové sociální byty v Pardubicích nebo rozhovor s ředitelkou Asociací společenské odpovědnosti Lucií Mádlovou a její tip na vánoční dárky. To vše v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: vysocina-news.cz

1) On-line vánoční trhy v Pardubickém kraji

Kvůli nepříznivé covidové situaci se většina vánočních trhů v České republice zavřela. Vánoční trhy jsou místem, kde můžete převážně podpořit sociální podniky v jejich činnosti a přispět tak na dobrou věc. V souvislosti s nařízením se zástupci Pardubického kraje rozhodli podpořit tyto podniky aspoň on-line cestou, aby pomohli v tomto náročném období. Více se dozvíte v Pardubickém deníku.

2) Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě podporuje čtenáře nejen se zrakovým hendikepem

Knihovna Vysočiny je otevřenou knihovnu, která poskytuje služby široké veřejnosti. Nachází se zde oddělení specializovaných služeb, které jsou určeny pro čtenáře s různými typy znevýhodnění, napřiklad zrakového nebo sluchového hendikepu. Podpora knihovny má za cíl zmírnit bariéry v komunikaci mezi lidmi s postižením a bez něj. Více podrobností o samotném projektu se dozvíte v následujícím článku.

3) Zlepšit životní úroveň v Litvínově, chce místní rodák Petr Globočník

Vysoká nezaměstnanost, vybydlené domy, drogy s tím vším se potýká město Litvínov a okolí. Na změně se podílí rodák z Janova na Mostecku Petr Globočník, který se spolkem MY Litvínov chce udělat město lepším místem pro život. Celý článek naleznete v Mosteckém deníku.

4) Vybudování nových sociálních a startovacích bytů v Pardubicích

Vybudováním nových sociálních a startovacích bytů pro lidi s hendikepem nebo sociálně znevýhodněné v Husově ulici v Pardubicích, vznikne atraktivní lokalita pro bydlení. Podívejte se na vizualizaci a přečtěte si podrobnosti.

5) Lucie Mádlová dává tip na vánoční dárky

Vánoční dárky, které jsou šetrné k přírodě, a při jejich koupi podpoříte zaměstnání lidi s hendikepem. O udržitelném e-shopů hovoří ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Celý rozhovor najdete zde.

Novinky sestavil: Josef Žabka