Aktuality 29/11/2021

Ze sociálního světa #138 | O rekonstrukci chráněného bydlení, knihovně podporující zrakově postižené a bundách pro lidi bez domova

Aktuality ze sociálního světa jsou dnes o rekonstrukci chráněného bydlení Archa, klienti Domova Jeřabina nafotili třetí kalendář. Reportáž nám rovněž přiblíží fungování udržitelného e-shopu, dozvíme o kameře v knihovně, která pomáhá lidem se zrakovým hendikepem, anebo o tom, jak bundy řidičů byly darovány na dobrý účel.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: DPMB

1) Více soukromí v chráněném bydlení Archa

Chráněné bydlení Archa v novojičínské Žilině poskytuje služby pro lidi s mentálním postižením již 10 let. Aktuálně zde probíhá rekonstrukce, aby měl každý klient více soukromí a důstojnosti. Podrobnosti se dozvíte v reportáži na stránkách regionální televize Polar.

2) Domov Jeřabina má svůj třetí kalendář

Pelhřimovský Domov Jeřabina je určený pro osoby s mentálním, kombinovaným nebo s jiným zdravotním postižením. Ti měli možnost vyzkoušet si fotografování pod odborným dohledem Milana Šustra. Vznikl tak čtrnáctidenní kalendář s celkem dvaceti sedmi fotografiemi. Více podrobností o celkovém průběhu si můžete přečíst v PELHŘIMOVSKÉM DENÍKU.

3) Udržitelný e-shop, který pomáhá

Web časopisu Forbes nabízí reportáž o nově vzniklém udržitelném e-shopu Nakup na Dobro. Uzavírá první čtveřici oceněných za prodej ekologických produktů. Do projektu je zapojeno mnoho společností, ale také sociální podniky a chráněné dílny. Projekt rovněž podporuje práci lidí s hendikepem.

4) Knihovna podporující čtenáře se zrakovým postižením

V Havlíčkově Brodě byla Krajská knihovna Vysočiny, p. o. první v České republice, která zpřístupnila internet lidem se zrakovým hendikepem. Cílem několika programů pro lidi s různými druhy hendikepu, je odstraňovat bariéry a ostych. Kromě jiného tak knihovna koupila kamerovou lupu ClearView C od firmy Spektra, v. d. n., která pomůže právě lidem se zrakovým postižením. Jak funguje a jak knihovna vypadá celkově, se dočtete na stránkách HAVLÍČKOBRODSKÉHO DENÍKU.

5) Bundy řidičů darují lidem bez domova

Tradice darování obnošených bund zaměstnanců dopravce pokračuje. Dopravní podnik města Brna jich předal 264 Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Všechny se dostanou k lidem bez domova. Podrobněji na webu zdopravy.cz.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá