Aktuality 22/11/2021

Ze sociálního světa #137 | O benefici, předčasně narozených dětech a jednodušším třídění odpadu

Dnes se v aktualitách podíváme na to, jak narůstá nezaměstnanost hendikepovaných, Apropo má za sebou úspěšnou dvacátou benefici, Nedoklubko pomohlo předčasně narozeným dětem. Obchodní centrum nadělilo peníze hendikepovaným sportovcům a města se snaží zjednodušit třídění odpadu.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: KNTB

1) Nezaměstnanost hendikepovaných narůstá

Podle ČSÚ je v Česku přibližně 400 tisíc hendikepovaných v produktivním věku. Pracuje jich však jen necelá pětina, a na celkovém počtu nezaměstnaných se tak lidé se zdravotním postižením podílejí více než 13 procenty. Navíc se kvůli epidemii počet nezaměstnaných OZP zvýšil o více než pět tisíc a stále narůstá. Více se dozvíte na stránkách Týden.cz.

2) Apropo a jejich dvacátá benefice

Apropo Jičín, o.p.s. uskutečnila svoji jubilejní dvacátou benefici s tematikou galaxie Zástupci planet Láskaskvost, Nebula, Radost, Sponzodárie a Velana postupně představili pět pilířů, na kterých organizace stojí - pracovníci, klienti, rodiče, sponzoři a veřejnosti. Výtěžek od dárců dohromady činí 674 179 korun. Co se během benefice odehrálo dalšího se dočtete v JIČÍNSKÉM DENÍKU.

3) Nedoklubko darovalo dárky předčasně narozeným dětem

Organizace Nedoklubko podporuje rodiče předčasně narozených a nezralých dětí.Koncem uplynulého týdne přivezla do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) spoustu dárků. Háčkované chobotničky, oblečení, časopisy a mnohem víc. Světový den předčasně narozených dětí slavíme připadá na 17. listopad. Podrobněji na stránkách ZLÍNSKÉHO DENÍKU.

4) Varyáda nadělila hendikepovaným sportovcům

Díky karlovarskému obchodnímu centru Varyáda si děti, rodiče a sportovci se zdravotním postižením užili sobotní večer. Pro ty nejmenší zde byla možnost pošty pro Ježíška, dospělí si mohli dát svařák zdarma, a na konci večera proběhlo předání šeku jako dárek centra pro sportovce s hendikepem z SK Kontakt Karlovy Vary. Kolik korun to bylo se dočtete v CHEBSKÉM DENÍKU.

5) Jednodušší třídění odpadu je na cestě

Aby se zamezilo mísení zkaženého a nesnědeného jídla s klasickým odpadem, tak například v Olomouci zavádí speciální popelnice na gastroodpad. Na druhou stranu v Praze se snaží nahradit klasické kontejnery nahradit popelnice se senzory, které indikují naplněnost, a tak zamezit přeplnění. Podrobněji na webu Pozitivní zprávy.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá