Aktuality 15/11/2021

Ze sociálního světa #136 | O radosti, DMO pobytech a udržitelném gastronomickém projektu

Dnes se v aktualitách dozvíte, jak vlastně funguje radost, proč jsou obavy z ekologického dopadu olympijských her v Pekingu. Předseda Českého svazu zrakově postižených sportovců čelí trestnímu oznámení. Po dvou letech se odehrál DMO pobyt a gastronomický projekt rozváží jídla ve vratných krabičkách.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Facebook BSC Prague / reprofoto

1) Když se vyhýbáme negativním věcem, přicházíme o radost

Profesor lékařské psychologie a klinický psycholog, Radek Ptáček, mluví o fungování radosti. Proč je důležité negativní pocity filtrovat? Může člověk ovlivnit, kdy cítí radost? A proč ji vlastně potřebujeme? To se dozvíte na stránkách Českého rozhlasu Radio Wave.

2) Obavy z ekologického dopadu před olympijskými hrami v Pekingu

Dne 4. února 2022 by měly začít olympijské hry v Pekingu. Kromě obav z nedostatku sněhu se vyskytuje tvrzení, že sjezdovky pro alpské lyžování byly vybudovány v chráněné přírodní oblasti. Mezitím odborníci spočítali, že se na umělé zasněžování spotřebuje 49 milionů litrů vody. Podrobnější zprávu přináší ekolist.cz.

3) Policie prověřuje předsedu svazu zrakově postižených sportovců

Předseda Českého svazu zrakově postižených sportovců, Zdeněk Barlok, čelí trestnímu oznámení kvůli podezření z dotačního podvodu. Podala ho na něj Národní sportovní agentura. Podrobnosti se dozvíte na webu ROZHLAS.

4) Podzimní DMO pobyt

Poslední říjnový víkend proběhl pobyt organizace DMO Pobyty, z. s., která pořádá rehabilitační pobyty pro dospělé s dětskou mozkovou obrnou. Ten letošní se uskutečnil po dvou letech, a i navzdory současné situaci byl naplněný spoustou aktivit. Celou zprávu přibližující tento víkend si můžete přečíst na portálu Vozejkov.

5) Udržitelný a chutný projekt, který BAVÍ

V podcastu LOOPA se můžete doslechnout o zdravém a navíc udržitelném gastronomickém projektu s názvem BAVÍ. Rostlinné jídlo, které vám donesou přímo do kanceláře nebo si pro něj můžete dojít na výdejní místo, je ve vratných, omyvatelných krabičkách. Více se dozvíte na stránkách youradiotalk.cz.

Novinky sestavil: Tereza Ryšlavá