Aktuality 18/10/2021

Ze sociálního světa #132 | O ztrátě peněz pro denní centrum, změně lokality sociálních služeb a ekologickém žralokovi

Dnes se dozvíme, jak Barevný svět přišel o milion, přečteme si zajímavý rozhovor se zakladatelkou sociální pražírny a také jak funguje call centrum v Ergotepu. Novinkou je rovněž plánovaný přesun služeb v Habrovanském zámku a zajímavost, jak žralok pomáhá naší planetě.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/ Luděk Mahel

1) Barevný svět přišel o milion

Kvůli chybě v zákoně, kde se píše, že obecně prospěšná společnost, mezi něž se řadí i Barevný svět, musí mzdu zaměstnancům s postižením vyplácet bezhotovostně, přišlo toto denní centrum o 1,2 milionu korunu. Více se dočtete v TŘEBÍČSKÉM DENÍKU.

2)Rozhovor se zakladatelkou sociální pražírny

Jak se Hana Potměšilová dostala ke k nápadu pražírny, jaký má postoj k zaměstnávání zdravotně postižených a třeba její názor na inkluzi? To všechno a mnohem více se dočtete v rozhovoru na portálu E15.cz.

3)Sociální služby v Habrovanském zámku budou přesunuty

Jihomoravský kraj slíbil penzistům a zdravotně postiženým, kteří využívají sociální služby v Habrovanském zámku, přesun do nového a moderního zázemí. Konkrétní místo však ještě není zvolené. Podrobněji na stránkách VYŠKOVSKÉHO DENÍKU.

4)Call centrum v Ergotepu se stará o zákazníky 9 let

Call centrum v sociálním podniku Ergotep se o své zákazníky stará již 9 let. Kolik hovorů operátorky denně vyřídí, kolika zákazníkům denně pomůžou a v rámci jakých služeb? Dočtete se v novém článku na webu eLogistika.info.

5) Žralok jako ekologický pomahač

Dugong, půltunový savec, spase denně asi 40 kilogramů trav rostoucích na dně oceánu. V těchto travách se nacházejí velké zásoby oxidu uhličitého. Díky tomu tak klesá, mimo jiné, schopnost oceánu vzpamatovat se z extrémních projevů klimatu, jako jsou vlny veder. Více na stránkách Pozitivní zprávy.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá