Aktuality 11/10/2021

Ze sociálního světa #131 | O cenách MOSTY, úspěšných akcích na podporu lidí s postižením a neobyčejné kuchařce

Pravidelná dávka aktualit ze sociálního světa vás dnes seznámí s novou česko-německou kuchařkou od lidí s postižením. Dále se předávaly ceny MOSTY, v Týně nad Vltavou běžci podpořili sociální služby během, organizace Apropo slaví 25 let a v Nizozemsku chtějí konverzační pokladny pro seniory.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Kateřina Hloucalová

1) Nová kuchařka od českých a německých hendikepovaných

Sousedské oblíbené cukroví a pečivo, tak se jmenuje již druhá dvojjazyčná kuchařka, která byla sepsána lidmi ze Svazu tělesně postižených společně s jejich spřátelenou organizací v Bavorsku. Nebude však běžně k dostání. Více se můžete dočíst na stránkách TACHOVSKÉHO DENÍKU.

2) Ceny MOSTY znají své držitele

V Ostravě Národní rada osob se zdravotním postižením ČR udělila již osmnáctým rokem ocenění, a to ve čtyřech kategoriích: instituce veřejné správy, nestátní subjekt, osobnost hnutí osob se zdravotním postižením a zvláštní cena. Nicméně se poprvé udělila také mimořádná cena. Kdo si ocenění odnesl a za co byla předána mimořádná cena? Dozvíte se na portálu helpnet.cz.

3) Na Rodinném běhu běžci vybrali 20 000 korun pro hendikepované

Celkem 150 běžců přispělo v sobotu 2. října na sociální služby pro lidi s postižením, které v Týně nad Vltavou poskytuje Domov sv. Anežky. Na startovném se vybralo téměř 20 000 korun. Už tak pozitivní akce ale nebyla jenom o běhu. Podrobněji na stránkách JINDŘICHOHRADECKÉHO DENÍKU.

4) Konverzační pokladny v Nizozemsku

V Nizozemsku chtějí, aby se senioři necítili sami. Proto by se v supermarketech Jumbo, jenž jsou členy Národní koalice proti samotě, měly objevit pomalejší pokladny s příjemnou obsluhou, která by si s těmito lidmi povídala. Více na webu Pozitivní zprávy.

5) Série oslav organizace Apropo Jičín si lidé chválí

Organizace Apropo Jičín od roku 1996 „pomáhá rodinám s postiženým dítětem vést plnohodnotný život,“ jak se můžete dočíst na jejich stránkách. Aktuálně slaví 25 let, kde nejvíce účastníků je právě z řad chráněnců organizace, jejich rodin a přátel. Akce, které vyvrcholí v listopadu slavnostní beneficí, se těší velkému úspěchu. Podrobněji na stránkách JIČÍNSKÉHO DENÍKU.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá