Aktuality 20/09/2021

Ze sociálního světa #128 | O celosvětovém úklidu, škole pro hendikepované děti a Lucii Mádlové

Dnes se s vámi podělíme o výstavu fotografií, která ukazuje, že sport s hendikepem je možný. Na dveře klepe podzim a s ním i velký podzimní úklid, u nás vedeným organizací Ukliďme Česko. Speciální škola Slunce svítí žákům na cestu už 30 let. Nakup na Dobro, my všichni máme možnost podpořit dobré věci nákupem udržitelných dárků. A v Babicích neopomeneme tradiční Den otevřených dveří v chráněném bydlení.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Jitka Krňanská

1) S hendikepem život rozhodně nekončí

To tvrdí členové a potvrzují i fotografie na výstavě Sportovního klubu vozíčkářů Praha, který letos slaví 30 let. Do středy 15. září se mohou přijít lidé na fotografie sportovců podívat v Praze do Sportovny Radlická. Pak následuje Plzeň, Strakonice, České Budějovice. Dále ji budou moci navštívit i lidé v Hradci Králové, Ostravě a také v moravské metropoli Brno. Více se dočtete na webu ZDRAVÉ ZPRÁVY.

2) Podzimní úklid přírody je opět tady

V sobotu 18. září se koná největší celosvětová úklidová akce World Cleanup Day. V České republice má tento den na starosti organizace Ukliďme Česko. Podat pomocnou ruku může každý. Podrobněji na stránkách POZITIVNÍ ZPRÁVY.

3) Škola Slunce pro hendikepované děti oslavila 30 let

Myšlenka školy pro hendikepované děti se tehdy líbila veřejně známým osobnostem a našla podporu, kromě jiných, u Olgy Havlové, která slavnostně přestřihla pásku. Od té doby Slunce svítí na cestu mnoha žákům. Více na KLADENSKÉM DENÍKU.

4) Lucie Mádlová, sociální odpovědnost a Nakup na Dobro

Se zakladatelkou Asociace společenské odpovědnosti vyšel nový rozhovor. Díky jejich novorozeneckému projektu Nakup na Dobro zákazníci mohou podpořit planetu, a hlavně stovky českých drobných podnikatelů, sociálních podniků, chráněných dílen a dobročinných projektů. Celý rozhovor si můžete přečíst na webu Lidovky.cz.

5) Den otevřených dveří v chráněném bydlení Babice

Pečovatelská služba Babice připravila tradiční Den otevřených dveří v Domě s upravitelnými chráněnými byty. Pozvání přijala i paní starostka. Více na SLOVÁCKÉM DENÍKU.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá