Aktuality 06/09/2021

Ze sociálního světa #126 | O Týdnech duševního zdraví, Pomocných tlapkách a maketách z 3D tisku

O aplikaci, která ušetří čas doktorům, o Týdnech poukazujících na důležitost duševního zdraví. Zároveň se čtyřnozí pomahači ukážou na akci a nevidomí se mohli seznámit s budovami z Prahy.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: FUA TUL

1) Přicházejí Týdny duševního zdraví

Osvětovou kampaň o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním založila organizace Fokus. Časem se přidalo více organizací, aby toto téma už nebylo tabuizované. Program Týdnů pro duševní zdraví probíhá každoročně od 10. září do 10. října. Podrobnější program naleznete na webu Týdnech duševního zdraví.

2) Aplikace pomáhající doktorům v komunikaci se záchranáři

Aplikace zCase bude umístěna na urgentních příjmech, jednotkách intenzivní péče a katetrizačních sálech, které slouží především k operacím srdce a cév. Od záchranářů se údaje o pacientech přenesou k doktorům. Tak budou v nemocnici informace ještě před příjezdem sanitky. Více na webu Pozitivní zprávy.

3) Pomocné tlapky zvou na akci

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky, zaměřující se na výcvik asistenčních psů, zve na slavnosti ve městě Jílové u Prahy. Pestrý program obohatí právě vystoupení čtyřnohých kamarádů. Akci si můžete poznačit na Facebooku.

4) Nevidomí poznali některé pražské budovy

Díky maketám z 3D tisku, které vytvořili studenti Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci, se nevidomí na festivalu otevřených budov Open House Praha, seznámili například se zámkem Troja. Více o události na stránkách LIBERECKÉHO DENÍKU.

5) Happening #jsemlaskavec už popáté oslavuje Světový den laskavosti

Nadace Karla Janečka už popáté pořádá akci #jsemlaskavec. Týmy se zaregistrují a v laskavém týdnu vykonají dobrý skutek, který si zvolili. Dne 13. listopadu Světovým dnem laskavosti to celé vyvrcholí. Více se dočtete na Pozitivních zprávách.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá