Aktuality 23/08/2021

Ze sociálního světa #124 | O podpoře charity, předsudcích o hendikepu a paralympiádě

Další letní vydání zpráv ze sociálního světa pojednává o podpoře charity, rekonstrukci chráněného bydlení, předsudcích o hendikepu a přípravě plavců na paralympiádu.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Radek Cihla

1) Podpora charity

Dvaadvacátý ročník charitativní Akce Cihla poznamenal výrazný úbytek zahraničních turistů v Praze vlivem pandemie. Zatímco v letech před jejím vypuknutím si na tradičním místě v ulici Na Příkopech koupilo a pomalovalo cihlu běžně přes sto lidí denně, letos je jich zatím v průměru kolem dvacítky. Jak celý ročník proběhl a kdo ho podporuje, se dozvíte v PRAŽSKÉM DENÍKU.

2) Díky rekonstrukci se otevírá dalším lidem

Chráněné bydlení v Sedlnicích na Novojičínsku je po částečné rekonstrukci. Díky přístavbě se zvýšila i kapacita tohoto zařízení pro lidi s mentálním postižením. Noví klienti se mohli nastěhovat do jednolůžkových pokojů. Píše o tom web Polar.cz.

3) Vyvrací předsudky o hendikepu

Kamila, která trpí spinální muskulární atrofií, pomáhá prostřednictvím práce pro Linku důvěry také ostatním smířit se s jejich nemocí. Zároveň chce upozornit, že i dospělí lidé se SMA mohou žít kvalitní život, a vyvrátit mýty, které kolem nemoci panují. Její příběh si přečtěte v Blesku.

4) Jak funguje pobyt v chráněném bydlení?

Jaká pravidla platí pro smlouvy o poskytnutí sociální pobytové služby v domovech pro postižené, staré a nemocné a jejich výpovědi? Zjistíte na portálu Měšec.cz.

5) Příprava plavců na paralympiádu

Do Tokia na paralympiádu poletí minimálně 28 českých para sportovců zastupujících osm paralympijských sportů. Jednou z nejpočetnějších skupin jsou plavci, jejichž příprava probíhala v Českých Budějovicích. Na reportáž se podívejte na webu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt