Aktuality 03/08/2021

Ze sociálního světa #123 | O Nakupu na Dobro, Neratově a domovu pro autisty

O společnosti DUHA, zaměstnávání znevýhodněných, Nakupu na Dobro, prostředcích na nový domov pro autisty a Neratově. To jsou dnešní aktuality.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: kraj-lbc.cz

1) Splnila si sen a bydlí sama

Život bez Společnosti DUHA by si Dagmar už ani nedovedla představit. Žena s mentálním znevýhodněním žila dlouhou dobu v chráněném bydlení. Díky DUZE nyní může bydlet sama. Její příběh více přibližuje článek v Blesku.

2) Zaměstnávají znevýhodněné a pomáhají regionu

Zakladatelky a zakladatelé sociálních podniků se sešli v Jizerské Levandulovně v Raspenavě se zástupci Libereckého kraje, aby společně prodiskutovali význam a podporu sociální ekonomiky v regionu. Setkání u kulatého stolu pořádala Tematická síť pro sociální ekonomiku (TESSEA ČR) spolu s krajským resortem sociálních věcí. O setkání píše portál Liberecký kraj.

3) V Česku se rozjel první e-shop, kde svým nákupem šetříte planetu a konáte dobročinnost

E-shop Nakup na Dobro na jednom místě nabízí udržitelné dárky, které jsou originální a dávají smysl. Vše na Nakup na Dobro totiž zákazníci pořídí pro dobro svoje, planety a hlavně stovky českých drobných podnikatelů, sociálních podniků, chráněných dílen a dobročinných projektů řady neziskových organizací. Zjistěte více informací v magazínu Reflex.

4) Prostředky na nový domov pro autisty

Diakonie Praha připravuje otevření nového domu pro dospělé autisty. Dvě třetiny z celkových nákladů ve výši 20 milionů Kč uhradí Ministerstvo práce a sociálních věci formou dotace. Zbytek chce Diakonie Praha získat od dárců. Informaci přináší portál ZdraveZpravy.cz.

5) Utvořilo se společenství lidí, kteří chtěli v Neratově žít. Jak to vše začalo?

Jak se zrodil „neratovský zázrak“, společenství lidí s hendikepem i těch s příznivějším osudem, kteří společně obnovili mariánské poutní místo. Kněz Josef Suchár vzpomíná na začátky pro Český rozhlas.

Novinky sestavil: Martin Alt