Aktuality 26/07/2021

Ze sociálního světa #122 | O podpoře domova seniorů, tornádu a životu v rodinném prostředí

Podpora domova seniorů, pomoc lidem ohroženým sociálním vyloučením a lidem zasaženým tornádem, chlouba opraveného zámku a život v rodinném prostředí. To jsou témata dnešních aktualit ze sociálního světa.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Petr Krňávek

1) Podpora domova seniorů

Dvě stě tisíc korun věnovala dačická radnice Centru sociálních služeb v Jindřichově Hradci na zajištění provozu Domova seniorů v Dačicích. Co na dar říká zřizovatel a jaké jsou plány do budoucna, píše JINDŘICHOHRADECKÝ DENÍK.

2) Projekt pomáhá lidem ohroženým sociálním vyloučením

Charitativní obchod Restart Shop v Praze funguje již 7 let. Sociálně znevýhodněným nabízí přes efektivní proces tréninkového zaměstnání nácvik kompetencí i individuální podporu a pomoc s hledáním nové práce. O činnosti charitativního obchodu si zainteresovaní povídají pro portál Lui.cz.

3) Tornádo zasáhlo i vozíčkáře

Mezi lidmi, kterým nedávné tornádo na Moravě zasáhlo do života, je i vozíčkář a otec dvou dětí Petr. Ničivý vítr mu odnesl střechu domu, jenž byl těsně před dokončením. Konto Bariéry mu poskytne finanční pomoc, do níž se můžete zapojit i vy. Více informací zjistíte na webu Muzes.cz.

4) Opravený zámek se chlubí

Před třemi lety byl zčásti vyhořelou sociální ubytovnou. Po kompletní rekonstrukci opět připomíná šlechtické sídlo, sloužit bude jako kavárna, rodinné centrum či k bydlení pro hendikepované a seniory. Zámek Třemešek u Dolních Studének na Šumpersku je nyní opět otevřen. Píše o tom OLOMOUCKÝ DENÍK.

5) Život v rodinném prostředí

Domov pod hradem Žampach nabízí bezpečné prostředí a sociální služby nejen pro dospělé klienty s mentálním postižením, ale také pro ty nejmenší. Cílem domova je přiblížit život hendikepovaných co nejvíce tomu rodinnému, a pokud to jde, zvyšovat i jejich samostatnost. Více informací přináší PARDUBICKÝ DENÍK.

Novinky sestavil: Martin Alt