Aktuality 19/07/2021

Ze sociálního světa #121 | O šetřivé aplikaci, virtuální realitě a novém chráněném bydlení

O virtuální realitě, která pomáhá hendikepovaným, sociální podnik Léthó ukazuje, že práce lidí s hendikepem má smysl, LEGO omezuje produkci plastu, v Nové Pace bude chráněné bydlení a aplikace, díky níž ušetříte jídlo i peníze.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Léthó

1) Virtuální realita pomáhá lidem s poraněním míchy

Ve spolupráci s Parapletem vzniká první pokus o rehabilitační hru s názvem HOPPAS. Zatím je možnost si vyzkoušet jízdu na kajaku a běžkování. Virtuální realita by mohla podpořit zdravotní stav lidí s tímto postižením díky aktivnímu pohybu a sledování správně provedeného pohybu. Více zajímavých informací se dozvíte na webu Vozejkov.cz.

2) Práce lidí s hendikepem má smysl

Tak se jmenuje výtvarný projekt, který až do konce července můžete navštívit na krajském úřadě přímo v Pardubicích. Díla Aleny Čermákové má sociální podnik Léthó v plánu použít na své výrobky například v podobě diáře. Podrobnosti naleznete na stránkách Deník.cz.

3) Společnost LEGO omezuje plast

Na výrobu svých produktů LEGO spotřebovává asi 100 tisíc tun plastů ročně. Jelikož si za cíl firma dala do roku 2030 vyrábět kostičky jen z udržitelných materiálů, přikročila k recyklovanému materiálu z plastových lahví. Více zjistíte na stránkách Pozitivní zprávy.

4) Nové chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením

Prvního července začala architektonická soutěž na nové chráněné bydlení v Nové Pace. Bude určeno lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Nejideálnějším řešením by mohla být výstavba nových rodinných domů. V každém z nich by mohli bydlet tři klienti. Více se dočtete na portálu hradecká drbna.

5) S aplikací Nesnězeno ušetříte peníze i jídlo

Vývojářům aplikace se přestalo líbit plýtvání jídlem. Výhody z toho nemá jen životní prostředí, ale i podniky a samotní zákazníci, kteří si pořídí kvalitní jídlo, například ze Starbucks s 50% slevou. Nesnězené menu má tak druhou šanci. Podrobněji na webu Pozitivní zprávy.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá