Aktuality 12/07/2021

Ze sociálního světa #120 | O vyzkoušení života s hendikepem, autismu a novém ekologickém obalu

Žáci se seznamují s druhy hendikepu, rozjíždí se nové chráněné bydlení v Boskovicích, Lucie Korcová nám přibližuje autismus, v České republice je založeno Fórum pro udržitelné podnikání a společnost Sony více chrání přírodu.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Jana Kotalová

1) Žáci ze základní školy si vyzkoušeli život s hendikepem

Školáci se v Archlebových sadech v Dobrušce seznámili s různými druhy hendikepu. Ovládání invalidního vozíku, vodící pes, mluvící hodinky. To a ještě víc připravil spolek Dotek naděje. Více se dozvíte na stránkách deník.cz.

2) Do chráněného bydlení v Boskovicích se nastěhují čtyři lidé

Od července začne fungovat chráněné bydlení v ulici Lidická. Přivítá čtyři hendikepované nájemníky. Podrobnosti si přečtěte na deník.cz.

3) Zaostřeno s Lucií Korcovou nám přibližuje autismus

Reportáž rozebírá autismus, kolem kterého mohou být stále nejasnosti a obavy. „S věkem roste spolehlivost diagnózy, popisuje psycholožka a metodická ředitelka Národního ústavu pro autismus Kateřina Thorová.“ Dvaceti osmi minutovou reportáž si můžete poslechnout na webu rozhlas.cz.

4) Francouzské firmy v ČR založily Fórum pro udržitelné podnikání

Účelem fóra by mělo být sdružování firem, pro které je sociální stránka a životní prostředí stejně důležité jako jejich ekonomická výkonnost. Zároveň hodlají na příkladech z praxe ukazovat, že udržitelné podnikání je správný směr, ke kterému se mohou přidávat další firmy a instituce. Více se dozvíte na stránkách ekolist.cz.

5) Nový druh udržitelného papíru

Společnost Sony přišla s vývojem pevného recyklovatelného materiálu bez použití plastů. Skládá se ze směsi bambusových vláken, cukrové třtiny a znovu využitého papíru. Společnost ho bude využívat jako obal. Jako první se do něj zabalí sluchátka. Více informací najdete na stránkách Pozitivní zprávy.

Novinky sestavila: Tereza Ryšlavá