Aktuality 14/06/2021

Ze sociálního světa #117 | O ručním ovládání automobilů, živnostníkovi roku a šachách, které pomáhají

Mistrovství v ručním ovládání automobilů, největší šachy, které pomáhají, protesty proti stěhování, živnostník roku a síla koní pro lidi na vozíku. To jsou dnešní témata aktualit ze sociálního světa.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Vozejkov

1) Mistrovství v ručním ovládání automobilů

Jak se auto chová při slalomu, jak se s ním jezdí na závodním okruhu, nebo jak šikovní jste při jízdě zručnosti? To můžete zjistit na MEMORIÁLU JIŘÍHO BERGRA, Mistrovství v ručním ovládání automobilů dne 20. 8. 2021 ve Vysokém Mýtě. Jiří Bergr byl známý jako talentovaný automobilový závodník, o kterém se můžete dozvědět více informací na portálu Vozejkov.

2) Šachy, které pomáhají

Nevšední workshop pod širým nebem připravuje umělecké centrum Art-tep. V ateliéru blanenského zámeckého parku se zájemci mohou zapojit do výroby největších šachových figur ve městě. Část z nich se následně vydraží na pomoc potřebným. Více zjistíte na webu Blansko.cz.

3) Protesty proti stěhování

Olomoucký kraj se snaží postupně přesunout mentálně hendikepované obyvatele ústavu v Nových Zámcích u Litovle do několika menších obcí. Části místních se však plány nelíbí. Po dva roky starých protestech v Náměšti na Hané se nyní potíže objevily v Drahanovicích na Olomoucku, kde chce kraj postavit dům pro dvanáct postižených. O situaci informuje portál iDnes.cz.

4) Živnostník roku

V Olomouckém kraji získala titul Vodafone Firma roku 2020 šumperská společnost Tilak. MONETA Živnostník roku 2020 Olomouckého kraje – nevidomý Karel Giebisch nabízející regenerační a rekondiční masérské služby. Zprávu přináší portál VečerníkPV.cz.

5) Síla koní pro lidi na vozíku

Zpestření volných chvil si po dlouhých měsících omezování užili obyvatelé chráněného bydlení Archa v Žilině. Vydali se na projížďku koňským povozem. Díky speciálně postavenému vozu si mohli zážitek dopřát i vozíčkáři. Více zjistíte na webu Polar.

Novinky sestavil: Martin Alt