Aktuality 07/06/2021

Ze sociálního světa #116 | O přepravě hendikepovaných, speciální lince a dobrovolnictví

Dnes si přečtete o dispečinku přepravy hendikepovaných, portálu propojujícího dobrovolníky, speciální lince na Praděd, rozvoji on-line psychoterapie a podniku, který bojuje o přežití.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Hedepy

1) Dispečink přepravy hendikepovaných

Město Pardubice našlo způsob, jak zefektivnit a rozšířit speciální převozní službu určenou hendikepovaným občanům, kterou na území města doposud zajišťoval Dopravní podnik města Pardubic ve spolupráci s organizací SPID handicap. O novinkách informuje portál PardubiceŽivě.

2) Portál propojí dobrovolníky

Představte si Booking.com, ale namísto ubytování si budete procházet různé činnosti, do kterých se jako dobrovolník můžete zapojit a pomoci tak ostatním. Nějak takto nad svou aktivitou smýšlí nový český projekt Vlna pomoci, o kterém se dočtete na webu CzechCrunch.

3) Speciální linka na Praděd

Senioři a lidé se zhoršenou pohyblivostí budou moci využívat speciální autobusovou linku, která začíná jezdit na vrchol Pradědu v Jeseníkách. Bude jezdit každou středu až do 25. srpna. Více informací v pořadu Události Ostrava.

4) Rozvoj on-line psychoterapie

Česká on-line psychoterapie Hedepy, za kterou stojí pražské studio Brain One, loni potvrdila, že lidé mají o odborné rady prostřednictvím videohovorů zájem. Jen za první tři měsíce od spuštění, na ní proběhlo 700 sezení a rezonovala i mezi investory, kteří do ní v listopadu vložili nižší jednotky milionů korun. Více zjistíte na webu CzechCrunch.

5) Podnik bojuje o přežití

Duhová prádelna je zavedený sociální podnik se dvěma provozovnami na Černém Mostě v Praze, který zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním. Poskytuje profesionální služby i individuální přístup. Kvůli pandemii koronaviru už ale více než rok ztrácí důležité zakázky, bez kterých jí hrozí zánik. Chod podniku, který zaměstnává znevýhodněné spoluobčany, se snaží udržet prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu, o čemž informuje portál Banger.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt