Aktuality 31/05/2021

Ze sociálního světa #115 | O motivaci na paralympiádu, e-shopu s lidským přístupem a nové bezbariérové stanici

Dnešní aktuality ze sociálního světa pojednávají o cestě zpátky do života, nové bezbariérové stanici v Praze, e-shopu s lidským přístupem, motivaci na paralympiádu a novém chráněném bydlení.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: CZEPA

1) Zpátky do života

Česká asociace paraplegiků – CZEPA se rozhodla zorganizovat sbírku finančních prostředků, 100 KROKŮ ZPÁTKY DO ŽIVOTA, díky které budou moci peer mentoři pomáhat a podporovat ty, kteří se učí na vozíku teprve žít. Více zjistíte na webu znesnaze21.cz.

2) Praha má další bezbariérovou stanici

Stanice Karlovo náměstí na lince B se stala již 46. bezbariérovou stanicí pražského metra. Dvě dvojice výtahů byly uvedeny do provozu v úterý 25. května 2021. O novince informuje portál Vozejkov.

3) E-shop s lidským přístupem

Současná situace zapříčinila enormní nárůst poptávky po zboží, které lze koupit on-line. Díky tomu zažívá e-commerce raketový růst. Své o tom ví firma Ergotep, která poskytuje službu tzv. fulfillment neboli komplexní servis pro e-shopy. Tuto službu se však snaží nabízet trochu jiným způsobem. Jakým? Zjistěte v Týdeníku Hrot.

4) Motivace na paralympiádu

Jedenáctiletá Mikenzie z Kalifornie se narodila se vzácným onemocněním, kvůli kterému přišla o nohu. Naučila se žít s protézou a stala se fantastickou roztleskávačkou. I přes svůj hendikep dokáže dělat perfektní hvězdy a salta, jejím cílem je zúčastnit se paralympiády v roce 2028. Přečtěte si její fascinující příběh na webu Blesk.

5) Nové chráněné bydlení

V bývalé vrátnici kasáren v Kamýcké ulici v Litoměřicích vznikne už brzy chráněné bydlení. V objektu, který patří litoměřickému středisku Diakonie, jsou už nyní chráněné dílny. Se zprávou přišel LITOMĚŘICKÝ DENÍK.

Novinky sestavil: Martin Alt