Aktuality 24/05/2021

Ze sociálního světa #114 | O prezentaci sociálních podniků, nových cílech a životě na vozíku

O nových vyhrazených parkovištích, možnosti prezentace pro sociální podniky, nových cílech, novinkách v sociálně terapeutické dílně a životě na vozíku. To jsou dnešní témata pondělních aktualit.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Vozejkov

1) Nová vyhrazená parkoviště

Ombudsman v loňském roce zveřejnil výzkum ohledně vyhrazeného parkování. Na základě tohoto výzkumu nyní zveřejnil doporučení, jejichž cílem je sjednotit praxi v rozhodování o zřízení vyhrazeného parkování. Tato doporučení jsou určena zejména obcím a silničním správním úřadům. Naleznete je na portálu Vozejkov.

2) Možnost prezentace pro sociální podniky

Pardubický kraj je jedním z předních propagátorů sociálního podnikání v naší republice. Také letos vyhlásil program na jeho podporu, ale kromě toho učinil také významný krok v jeho propagaci. O co se jedná, zjistíte na webu PardubiceŽivě.eu.

3) Za novým cílem

Železný muž světa Honza Tománek se po tragické nehodě, při které přišel o život jeho kamarád a on sám se ocitl na vozíčku, pustil do sportu. Co ho k tomu vedlo a jak se mu daří, se dozvíte na portálu iRozhlas.

4) Novinky pro sociálně terapeutickou dílnu

Vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci, bude Sociálně terapeutická dílna Jeroným znovu otevřena a je připravena přijmout nové uživatele, píše o tom v oficiální zprávě v ŽATECKÉM A LOUNSKÉM DENÍKU.

5) O životě na vozíku

Těm, kteří se ocitli na vozíku je určena služba tzv. peer mentorů. I když sami prošli těžkou životní situací, rozhodli se pomáhat jiným. Momentálně má CZEPA 11 peer mentorů, kteří nabízí psychickou podporu a praktickou pomoc těm, kteří se učí zvládat život na vozíku. Více o této službě naleznete na portálu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt