Aktuality 17/05/2021

Ze sociálního světa #113 | O pomoci potřebným, spojování prospěšných podniků a letních úrazech

Kdo pomáhá potřebným a spojuje prospěšné podniky? Kde vyroste nové chráněné bydlení? Kdo založil Černé koně? Jak vytvořit designovou obálku a jak se vyvarovat úrazům nejen v létě? Dozvíte se s dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Vozejkov

1) Pomáhá potřebným a spojuje prospěšné podniky

Lucie strávila pět let v byznysu, ale před pár lety se rozhodla založit platformu na podporu sociálních podniků a osob v nouzi. Spustila ji v půlce února loňského roku. Lucie i přes koronakrizi vytrvala a kromě propojování sociálních gastro podniků s firmami a zákazníky buduje i speciálně zaměřený e-shop. Více se dozvíte na CzechCrunch.cz.

2) Nové chráněné bydlení v Brně

Nezisková organizace Domov pro mne pomáhá lidem s těžkým postižením v Brně a nyní pro ně chce postavit nové chráněné bydlení. Jak se vše vyvíjí, zjistíte na webu Českého rozhlasu.

3) O hendikepu s Tomášem

Tomáš založil neziskovou organizaci Černí koně, která podporuje hendikepované sportovce a v poslední době hlavně postižené děti, které mají díky nim možnost vyzkoušet si věci, které mohou dělat jejich zdraví kamarádi. V podcastu na Youradio vysvětluje, co ho k tomuto nápadu přivedlo.

4) Z pytle designová obálka

Biopekárna Zemanka, spolu s reklamní agenturou NAVZDORY, spouští novou unikátní řadu doplňků. Z použitých pytlů od mouky vznikly zcela nové, praktické výrobky jako nákupní taška, úložný pytel na dětské hračky, či designová obálka na dokumenty. Co je cílem celého společného projektu, zjistíte na portálu Enviweb.cz.

5) Pozor na úrazy

Blíží se léto a s ním i spojené letní prázdniny, při kterých se bohužel často stávají fatální úrazy. Chraňte své děti, třeba i za pomoci tohoto videa na webu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt