Aktuality 10/05/2021

Ze sociálního světa #112 | O sociálním bydlení, nových autobusech pro hendikepované a Dnu knihy

Nové ubytovny a další místa pro sociální bydlení a hendikepované, jak se dodržují hygienická opatření s hendikepem, čtyři nové autobusy pro Zlínský kraj a oslavy Dne knihy. O tom se zmiňují dnešní aktuality.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: KÚ Zlín/Jiří Balát

1) Ze studentské ubytovny sociální bydlení

Po Křenové ulici, kde vzniká sedm bytů pro samoživitele, bude Brno opravovat i dům v Lomené ulici. Tam by mohlo být až 40 sociálních bytů. O novince informuje portál Blesk.cz.

2) Vytváří místo pro hendikepované

Žena vyrůstala s celou rodinou ve starém domě v brněnských Černovicích a vždy se do něj toužila vrátit. Kvůli těžkému postižení by se o něj však nezvládla starat a budova by tak chátrala. Situaci vyřešila nezisková organizace Domov pro mne, která stavení odkoupila a připravuje v něm chráněné bydlení. Jak vše pokračuje, zjistíte na webu iDnes.cz.

3) Dodržování hygienických opatření s hendikepem

Po více než čtyřech měsících jsou zpátky v práci kadeřníci, holiči, kosmetičky nebo maséři. Jedním z nich je i nevidomý masér z Olomouce. Jeho hendikep mu ale komplikuje doslovné dodržování některých hygienických opatření. Informuje o tom Český rozhlas Olomouc.

4) Čtyři nové autobusy usnadní cestování s hendikepem

Čtyři nové autobusy se speciální plošinou usnadní lidem s hendikepem cestování na regionálních linkách ve Zlínském kraji. Vozy jsou vybaveny novým typem nástupní plošiny a nabídnou cestujícím větší komfort. O novince informuje ZLÍNSKÝ DENÍK.

5) Centrum Berenika oslavilo Den knihy

Centrum pro mentálně postižené vzdalo hold všem čtenářům i autorům knih. V prostorách kavárny ve Vysokém Mýtě se tak nejen vařila káva a podával chutný zákusek. Zprávu přináší ORLICKÝ DENÍK.

Novinky sestavil: Martin Alt