Aktuality 03/05/2021

Ze sociálního světa #111 | O virtuálním běhu pro Paraple, tanci na vozíku a nových zážitcích

Ultina Totem, s hendikepem za zážitky, autobusy s novou plošinou, virtuální běh pro Paraple, tanec na vozíku online. Zjistěte více v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Sportovní klub vozíčkářů Praha

1) Totem od Ultiny

Posledních pár měsíců vyvíjeli, testovali a dolaďovali v Ultině venkovní aerobní sestavu, která si vysloužila označení TOTEM, a jak už sám název napovídá, má s ním mnoho společného. A jak na něm lze cvičit? Zjistěte na oficiálním Facebooku Ultiny.

2) Hendikepem zážitky nekončí

Zážitky pro ty, kteří chtějí žít zážitkové životy bez ohledu na to, s jakým hendikepem se v životě potýkají. Někdo je líný, někdo se bojí, někdo špatně vidí a jiný je na vozíčku. Ve všech případech je možné zajistit ty nejlepší zážitky, které se dají v ČR zažít. Podívejte se na web zazitky.cz.

3) Autobusy s plošinou pro vozíčkáře

Dopravce Zlínského kraje představil nové autobusy se speciální plošinou pro nástup vozíčkářů. Vozy budou nasazeny na dálkové linky do Brna a Ostravy. Více ve video reportáži na TVS.

4) Virtuální běh pro Paraple

Pojďme společnými silami zdolat výzvu o nejúspěšnější Virtuální běh pro Paraple. Vyberte si svou kategorii, nastavte cíle, výši příspěvku nebo objednejte funkční triko Alpine Pro, kterým podpoříte Paraple v plné výši. Pro více informací navštivte web Paraple.

5) Tanec na vozíku online

Přidejte se. Příjemně se protáhnete, vyzkoušíte si rytmické i lyrické variace a různé taneční techniky. Zatančete si s jednou z vítězek mezinárodní soutěže inkluzivního tance! Zúčastnit se mohou, jak vozíčkáři, tak choďáci. Čtěte na portálu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt