Aktuality 26/04/2021

Ze sociálního světa #110 | O průvodci bezbariérovou mobilitou, zkušenostech sociálních pracovníků a mapě center duševního zdraví

V dnešních aktualitách vám ukážeme průvodce bezbariérovou mobilitou, nabídneme zkušenosti sociálních podniků, pomoc sportovcům na vozíku, zprávy od Agentury pro sociální začleňování, práci společnosti DUHA a mapu center duševního zdraví a komunitních týmů.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Společnost DUHA

1) Průvodce bezbariérovou mobilitou

Společnost Škoda Auto opět podporuje mobilitu osob se zdravotním znevýhodněním. V rámci projektu ŠKODA NEŘÍDIT automobilka nyní vydává průvodce světem bezbariérové mobility, který osobám se zdravotním znevýhodněním pomáhá plně se zorientovat v možnostech zajištění vozu a jeho řízení. Více si o projektu můžete přečíst na oficiálních stránkách.

2) Zkušenosti sociálních pracovníků

Zjistěte, kdy a jak sociální pracovníci neziskové organizace Naděje začali rodinám z ubytovny nabízet pomoc například s řešením dluhů, hledáním práce nebo bydlení a dalšího sociální poradenství. Jejich činnosti popsali v článku pro LITOMĚŘICKÝ DENÍK.

3) Pomoc sportovcům na vozíku

Sportovní klub vozíčkářů Praha letos v září oslaví 30 let od svého založení. Pro stovky lidí se od té doby stal pomocníkem v opětovném zařazení do běžného života. Novinky z jejich života si přečtete na webu Týden.cz.

4) Zprávy od Agentury pro sociální začleňování

V Česku by kvůli covidové epidemii mohl přibýt velký počet chudých a sociálně vyloučených lidí. Přesná čísla uvádí Agentura pro sociální začleňování, kterou naleznete na webu Romea.cz.

5) Práce společnosti DUHA

Jan Bukovský, původní profesí učitel, pro DUHU zpívá, jelikož je to jeho koníček. Soukromě také pořádá výlety s názvem Po vlastních po vlasti, pro své studenty i jejich rodiče. Podobné výlety Honza plánuje navrhnout i DUZE. Podrobnosti o jejich plánech naleznete na webu Českého rozhlasu.

6) Mapa center duševního zdraví a komunitních týmů

Nově je k dispozici užitečná mapa s přehledem všech center duševního zdraví a komunitních týmů v rámci hlavního města Prahy. Pokud místo mapy preferujete rozcestník služeb v textové podobě, pak je i taková možnost. Více informací zjistíte na webu Fokus Praha.

Novinky sestavil: Martin Alt