Aktuality 13/04/2021

Ze sociálního světa #108 | O prostoru pro Spirálu, udržitelném byznysu a exoskeletu od Čechů

Prostor pro Spirálu v Ostravě, tři tipy pro udržitelný byznys, jaké jsou ústavní pořádky v chráněném bydlení, co znamená akční plán sociální ekonomiky, jak funguje grantový program ČSOB a exoskelet od Čechů. O tom si přečtete v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: portál Vozejkov

1) Prostor pro Spirálu

Spirála Ostrava získala nový prostor pro své působení. Nyní však následuje modernizace a zútulnění, aby mohli nabídnout nové služby. Díky pandemii COVID-19 bude jejich podporu potřebovat mnohem více lidí a kapacity již nestačí. Chcete jim pomoci? Podívejte se na bližší informace na jejich stránkách.

2) Tipy pro udržitelný byznys

Kdo se bleskově změní, ten přežije. V posledních měsících nabývá koncept udržitelnosti neboli vytrvalosti systémů a procesů v podnikání úplně nových rozměrů. Portál Podnikatel.cz přináší tři zajímavé tipy.

3) Ústavní pořádky v chráněném bydlení

Byt s vlastní kuchyní, záchodem i koupelnou. Místo, kde jsme doma, a odkud můžeme vyrazit ven, kdykoliv se nám zachce. Na nákup, na procházku nebo za kamarádem. Přesně tak popisuje svůj život trojice hrdinů se zdravotním postižením v prvním dílu nového dokumentárního seriálu #ProPodporu šitou na míru z dílny Aliance pro individualizovanou podporu. Článek přináší portál Aktuálně.

4) Akční plán sociální ekonomiky

Evropská komise na podzim příštího roku zveřejní nový Akční plán sociální ekonomiky a v rámci jeho přípravy zahájila v březnu veřejnou diskusi. Cílem této iniciativy je vytvořit příznivé podmínky pro sociální ekonomiku a sociální podnikání, pro které jsou charakteristické kolektivními zájmy a sledování sociálních a environmentálních cílů. Více informací na Facebooku.

5) Grantový program

ČSOB otevírá devátý ročník grantového programu, v němž podporuje stabilizaci a další rozvoj sociálního podnikání v České republice. Více informací k němu naleznete na oficiálních stránkách ČSOB.

6) Exoskelet od Čechů

Češi vyvinuli exoskelet, který lidem po úrazu páteře pomůže opět chodit. Díky exoskeletu Unilexa mohou lidé po poranění páteře opět chodit. Vytvořila ho česká společnost MEBSTER. A jak to funguje? Zjistíte na webu Vozejkov.

Novinky sestavil: Martin Alt