Aktuality 29/03/2021

Ze sociálního světa #107 | O rikše pro seniory, velikonoční nabídce sociálních podniků a vzájemné pomoci

Ze sociálního světa dnes o rikše pro seniory, zhoršené psychice, výborném prospěchu sluchově postižených, sociálním kontaktu, velikonoční nabídce sociálních podniků a spousty dalšího.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv Spirála Ostrava

1) Rikša pro seniory

Dobrovolníci z Ústí nad Orlicí budou vozit seniory po městě a okolí v elektrické rikše. Jeden místní spolek se inspiroval nápadem, který už před několika lety vznikl v Dánsku a od té doby se rozšířil do desítek zemí světa. Rozhlas Pardubice o tom informuje ve svém článku.

2) Covid-19 zhoršuje psychiku také u zdravých lidí

Neustupující pandemie koronaviru způsobuje stále častěji psychické problémy také u lidí, kteří by za běžných okolností odbornou pomoc zřejmě vůbec nepotřebovali. Nezisková organizace Spirála Ostrava, která se dlouhodobě věnuje podpoře duševního zdraví, kvůli vzrůstající poptávce plánuje v Ostravě otevřít nové prostory. Informaci přináší MORAVSKOSLEZSKÝ DENÍK.

3) Výborný prospěch i se sluchovým hendikepem

V rámci Ceny Wernera von Siemense 2020 získal Ocenění za překonání překážek při studiu Josef Zaduban z Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. ČTK s ním díky tomu přináší rozsáhlý rozhovor.

4) Sociální kontakt chybí také lidem s Downovým syndromem

Před několika dny proběhl mezinárodní den, který si připomíná Downův syndrom a s ním spojenou osvětu. V rámci toho vznikl také podrobný článek na webu ČT24.

5) Velikonoční nabídka sociálních podniků

Přemýšlíte, jak si letos zpříjemnit Velikonoce? portál ZAMĚSTNANÝ REGION pro Vás má tipy jak připravit krásné Velikonoce a ještě při tom podpořit sociální podniky z našeho regionu.

6) Blog o vzájemné pomoci

Tomáš Petříček se na blogové sekci portálu Aktuálně.cz rozpovídal o tom, jak je důležité pomáhat a to nejen v rámci Česka. Jak to například vypadá se spoluprací v Gruzii? Podívejte se na Tomášův blog.

Novinky sestavil: Martin Alt