Aktuality 22/03/2021

Ze sociálního světa #106 | O podpoře neziskovek, virtuálním běhu pro normálně postižené a odměně v sociálních službách

Dnešní aktuality o podpoře neziskovek, dotacích na výstavbu odlehčovací služby v Hradci Králové, odměně za práci v sociálních službách, virtuálním běhu pro normálně postižené, pomoci v charitě a správných přátelích.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv Portus Praha

1) Zákaz podporování neziskovek?

Data sdružení Fórum dárců z konce loňského roku ukázala, že 37 procent lidí v této době posílá neziskovému sektoru méně peněz než před pandemií. Nevládní organizace se ale shodují, že mírný odliv přispěvatelů je znát spíše ze strany firem než veřejnosti. Jaký je důvod? Čtěte na portálu Aktuálně.

2) Dotace na výstavbu odlehčovací služby v Hradci Králové

V Honkově ulici v Hradci Králové se již od září loňského roku staví budova odlehčovací služby, která by měla zahájit svůj provoz letos na podzim. Je však potřeba celý projekt dofinancovat. V jaké fázi se vše aktuálně nachází, zjistíte v HRADECKÉM DENÍKU.

3) Odměna za práci v sociálních službách

Pracovníci sociálních služeb dostanou mimořádné odměny za období od října 2020 do února 2021. Přijít si mohou až na 50 tisíc korun. Výše odměny závisí na oblasti sociálních služeb, kde jsou zaměstnáni, i na konkrétní činnosti, kterou vykonávají. Zprávu přináší portál Měšec.

4) Virtuální běh pro normálně postižené

Od 15. do 30. dubna 2021 proběhne první ročník virtuálního charitativního běhu na podporu lidí s mentálním postižením, který má na starosti Portus Praha. K běhu se může připojit kdokoliv a kdekoliv – běžci, chodci, amatéři, profíci, malí, velcí, mladí, staří a pomoct tak těm, kteří to potřebují. Bližší informace naleznete na webu Praha7.cz.

5) Pomoc v Charitě, kdy je potřeba

Petra Petrová pracuje ve žďárském Klubu v 9 od roku 2017. V sociální službě, která spadá pod žďárskou charitu, pracuje s lidmi s duševním onemocněním. Petra se v něm před více jak třemi lety ocitla, když se po střední škole ucházela o zaměstnání a Klub v 9 vyhlásil právě výběrové řízení. Rozhovor s ní naleznete na Vysocina-News.cz.

6) Přátelé se srdcem na dlani

Na první pohled je Terezka z Horažďovic stejná jako jiné dívky. Chce se jistě co nejvíc smát, motat klukům hlavy, řešit důležité holčičí věci a žít naplno. Ale nemůže. Osud k ní byl nesmírně krutý, má však ty správné přátele. Její silný příběh si můžete přečíst ve STRAKONICKÉM DENÍKU.

Novinky sestavil: Martin Alt