Aktuality 22/02/2021

Ze sociálního světa #102 | O podpoře sociálních služeb, nábytkové bance a sociálním podnikání v angličtině

Poslední únorové pondělí přináší zprávy o pokutách od státu, nezaměstnanosti během pandemie, podpoře sociálních služeb, kurzu sociálního podnikání v angličtině, nábytkové bance a lepší péči o autisty.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv Prádelna Zlín

1) Dostali pokutu za neodebírání zboží

Během koronakrize se dostala většina podniků do finančních potíží. Nyní mnoho z nich řeší další problém. I přesto, že v této době nemohou zaměstnávat hendikepované lidi, jim to zákon i nadále nakazuje. Jak takovou situaci řešit, rozebírá v článku portál iDnes.cz.

2) Opět bez práce kvůli pandemii

Koronakrize dopadá i na zaměstnávání hendikepovaných. Sociální podnik Prádelna Zlín musel propustit až polovinu zaměstnanců. Na hendikepované, které firma zaměstnává, to dopadá dvojnásob. Mají totiž větší problémy s hledáním stabilního zaměstnání. Své o tom ví také žena, která po dvanácti letech práci našla, ale z důvodu pandemie o ni opět přišla. Informace přináší Český rozhlas Zlín.

3) Podpora sociálních služeb

Luhačovice dají letos na podporu sociálních služeb 640 tisíc korun. Je to o třetinu více než loni, řekl mluvčí radnice Nikola Synek pro portál Zlin.cz.

4) Kurz sociálního podnikání v angličtině

Od letního semestru 2021 je na Vysoké škole ekonomické v Praze otevřen nový kurz v angličtině pro magisterské studenty s názvem Sociální podnikání: inovace a společenský dopad. V případě zájmu navštivte pro více informací oficiální stránky VŠE.

5) K čemu slouží nábytková banka?

Do Nábytkové banky, kterou v Praze zřídila organizace Centrum sociálních služeb Praha, mohou zájemci dát nepotřebný, ale funkční nábytek, kterého se chtějí zbavit. Banka ho bude poskytovat lidem, kteří si nemohou dovolit koupit vlastní. Informaci přináší portál Romea.cz.

6) Lepší péče o autisty

Jakmile to epidemická situace dovolí, pustí se pelhřimovský Domov Jeřabina do velkých rekonstrukcí svých objektů. Nejen, že se tak jejich klienti s mentálním postižením dočkají vylepšení stávajících služeb, ale také rozšíření kapacity zařízení. Zprávu přináší PELHŘIMOVSKÝ DENÍK.

Novinky sestavil: Martin Alt