Aktuality 19/01/2022

Přestěhujte s námi Střechu

Sociální družstvo Střecha provozuje veganské bistro a kavárnu. Během pandemie se ocitlo ve finančních problémech, stejně jako spousta podobných podniků. Lidé ze Střechy mají však nový plán a vy jim můžete pomoci.

Aktuálně ze sociálního světa
Stěhování Strechy | foto: Archiv Bistro Střecha

Střecha stojí na několika pilířích. Jedním z nich je sociální podnikání. Ve Střeše pracují lidé se zkušeností s bezdomovectvím nebo osoby po výkonu trestu. Během pandemie zažili její členové perné chvíle, ale rozhodli se krizi využít jako příležitost k růstu.

Proto pracují na přestěhování celého bistra ze Žižkova do větších prostor k Národní třídě, aby se pod Střechu vešlo ještě více lidí, kteří to potřebují. Díky crowdfundingové kampani na portálu HitHit můžete i vy pomoci jim tento sen splnit.

Jelikož se celá sbírka blíží ke zdárnému konci, již teď můžeme říci, že základní úkol, získat půl milionu korun, byl splněn. To však nemění nic na tom, že můžete i dál posílat peníze a být tak součástí této velké přestavby.

Kromě finanční pomoci můžete také přímo přiložit ruku k dílu. Často totiž podnik hledá pomocníky při přestavbě, pokud máte zájem, můžete se jim ozvat přímo na jejich Facebooku.

Věříme, že se Střeše bude na novém místě dařit a bude tak mít prostor a sílu, pomoci dalším potřebným lidem.

Autor: Martin Alt